Samsung CJ791 – prvý zahnutý QLED monitor s podporou Thunderbolt 3

ZDROJ | Samsung

Samsung si na výstavu CES 2018 prinesie prvý zahnutý, ultra-širokouhlý monitor s podporou pripojenia Thunderbolt 3 a s 125-percentným sRGB spektrom.


Samsung CJ791 ponúka 34-palcovú uhlopriečku s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 3 440 x 1 440 pixelov. Monitor má zahnutie na úrovni 1 500R a 178-stupňový pozorovací uhol. Podstatnou vlastnosťou tohto monitoru je hlavne prítomnosť portu Thunderbolt 3, ktorý umožňuje dokovať notebooky cez jediný USB-C kábel. Tento port samozrejme umožňuje notebook aj napájať, v tomto prípade s maximálnym prúdom 85 Wattov.

ZDROJ | Samsung

Nesmieme opomenúť ani to, že Samsung CJ791 na zobrazenie využíva QLED panel s 125-percentným spektrom sRGB, čo by malo zaručiť vernú reprodukciu farieb a výrazné zlepšenie v zobrazovaní čiernej a bielej farby.

Pozrite siSamsung CHG90 QLED – prémiový herný monitor

Ak by vám predsa len nestačila takáto uhlopriečka, tak si k jednému takémuto monitoru môžete pridať rovno ďalšie. Tenké rámčeky totiž zaručujú, že zostava viacerých monitorov vyzerá takmer ako jedna veľká plocha.

Samsung pri tomto monitore myslel aj na hráčov a preto doňho zabudoval herný mód, ktorý obsahuje dynamické nastavenie gamy, ktoré prispôsobuje farby a kontrast podľa aktuálnej scény na obrazovke.

Pozrite siTri nové technológie, ktoré Samsung ukáže na CES 2018

Pre hráčov kompetitívnych hier bude podstatným parametrom 4-milisekundová odozva. Na tie najpodstatnejšie informácie, teda cenu a dátum vydania, si budeme musieť počkať do výstavy CES 2018, ktorá začína už 9. januára.

 

ZdrojSamsung

Komentáre k článku