Samsung bude predávať microLED telku s uhlopriečkou 150 palcov!

ZDROJ | Samsung

Samsung presne pred rokom predstavil prvé komerčné microLED televízory, ktoré ponúkajú výhody LCD, ale aj OLED panelov v jednom. Výhody a nevýhody sme už rozoberali v staršom článku. Dnes juhokórejský výrobca predstavil dva nové prírastky. Ten väčší má až 150 palcovú uhlopriečku!

Pozrite siSamsung The Wall – 146″ modulárna microLED telka

ZDROJ | Samsung

Samsung microLED televízory boli oficiálne predstavené pred rokom, taktiež počas výstavy CES. Dnes však Samsung na CESe predstavil dva nové modely, ktoré budú oficiálne dostupné aj pre bežných zákazníkov.

Displeje, ktoré nepotrebujú dedikované podsvietenie, ale emitujú vlastné svetlo, sú v predaji už dávnejšie pre biznis klientelu. A to dokonca aj v obrích uhlopriečkach 146 alebo 219 palcov. V tomto prípade ide ale o skladanie viacerých displejov do jedného veľkého celku.

Pre bežných, komerčných, zákazníkov Samsung predstavil 75″ model s 4K Ultra HD rozlíšením. Počas roka sa potom do predaja dostali aj modely s uhlopriečkou do 110″ skladaním základného modelu.

ZDROJ | Samsung

Dnes Samsung predstavil dva nové modely s microLED displejmi, a to s 88″ a 150″ uhlopriečkou. V prípade väčšieho modelu sa už bavíme o uhlopriečke 381 cm a teda televízore s rozmermi okolo 3,4 x 1,9 m! Aj nové modely má byť pritom možné usporiadať do ešte masívnejších celkov, keďže displeje sú prakticky cez rámikov.

Obrovským plusom microLED televízorov od Samsungu je aj maximálny jas – 5 000 nitov. Televízory sú vybavené aj procesorom s umelou inteligenciou pre čo najlepší upscaling pre zdroje s nižším rozlíšením.

Hoci majú novinky ísť na trh, Samsung ich cenu a ani dostupnosť zatiaľ nezverejnil. Keďže ide o úplne novú technológiu a teda i pionierske modely, cena bude násobne vyššia, ako v prípade klasických LCD či OLED televízorov.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung

Komentáre k článku