Samsung bude mať ešte viac štýlových televízorov

ZDROJ | Samsung

Samsung niekoľko týždňov pred výstavou CES ukázal nové televízory, ktoré uvidíme na tejto najväčšej výstave spotrebnej elektroniky v Las Vegas. Nové modely The Frame a Serif TV budú mať QLED displeje a opäť unikátny dizajn.

recenziaSamsung The Frame – televízor s pridanou umeleckou hodnotou

ZDROJ | Samsung

Obe novinky pritom vychádzajú zo starších modelov predstavených v rokoch 2015 (Serif TV), resp. 2017 (The Frame). Štýlové novinky ale ponúknu podstatne bohatšiu hardvérovú i softvérovú výbavu.

„Tohtoročné modely The Frame a SERIF TV sú vylepšenými lifestylovými televízormi, ktoré ponúknu zážitok z televízorov ako nikdy predtým,“ povedal Jongsuk Choo, výkonný viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics.

ZDROJ | Samsung

The Frame je unikát už podľa svojho názvu. Pokiaľ sa práve nepoužíva na sledovanie televízneho vysielania alebo filmov, zobrazuje v režime Art umelecké diela v digitálnej podobe, a to vrátane obrazov a fotografií. Snímač jasu mu umožňuje upraviť farebné podanie tak, aby sa prispôsobil jasu v miestnosti a dosiahlo sa tak optimálne zobrazenie umeleckého diela na displeji.

Obchod s umeleckými dielam pre Frame (Art Store) stavia okrem toho na svojich partnerských vzťahoch s najprestížnejšími galériami a múzeami na svete a sprístupňuje viac než 1 000 umeleckých diel. Do Art Storu boli nedávno pridané majstrovské diela z galérie Uffizi v Taliansku, múzea Vincenta Van Gogha v Holandsku či múzea Te Papa na Novom Zélande.

Tohtoročný model televízora The Frame ponúkne taktiež top obrazovú kvalitu vďaka QLED, ktorá dokáže zobraziť vyšší kontrast, hlbšie a tmavšie čierne odtiene a pokryť 100% farebný priestor.  The Frame taktiež podporuje funkciu hlasového asistenta Bixby. Prostredníctvom Bixby je možné televízor ovládať a pristupovať k platformám umožňujúcim streamovanie videa pomocou jednoduchých hlasových príkazov.

ZDROJ | Samsung

Serif TV bol ako televízor, ktorý kladie dôraz na estetiku, vyvíjaný v spolupráci s parížskymi dizajnérmi,  bratmi Ronanom a Erwanom Bouroullecovými, dvoma najslávnejšími priemyslovými návrhármi na svete, ktorí sa špecializujú na nábytok. Televízor Serif získal aj viacero prestížnych ocenení (iF Design, Wallpaper Design, Good Design).

Televízor Serif pre rok 2019 je rovnako vybavený technológiou QLED, ktorá poskytuje lepšiu kvalitu obrazu. Pre obohatenie funkčnosti bol televízor Serif doplnený aj o režim Ambient, z už predávaných QLED televízorov Samsung.

V roku 2019 budú televízory Serif k dispozícii aj v predajniach spotrebnej elektroniky (doteraz boli iba vo vybraných predajniach nábytku a interiérového dizajnu), aby si získali širší rad priaznivcov.

ZDROJ | Samsung

Bližšie technické špecifikácie a ceny sa dozvieme počas CES 2019 začiatkom januára.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku