Samsung Bixby chce byť konkurent pre Siri, Assistatnt či Alexu

Po mesiacoch únikov a tajných informácií Samsung oficiálne oznámil existenciu novej hlasovej asistentky, ktorú už dlhšie vyvíjal – Samsung Bixby. Tú bude, samozrejme, mať očakávaný model Galaxy S8, ktorý uvidíme už koncom mesiaca. V čom chce byť Bixby lepšia ako Siri od Apple, Assistant od Google či Alexa od Amazonu?

Samsung Galaxy S8
ZDROJ | YouTube

Samsung Bixby nemá byť len strojom, ktorý už niekto naprogramoval, ale učiacim sa systémom. Namiesto toho, aby ľudia učili stroj ako komunikovať so svetom, má byť strojom, ktorý sa musí učiť a adaptovať nám ľudom.

Pozrite siVieme, ako bude vyzerať Samsung Galaxy S8 s displejom 18:9

Prostredie má byť jednoduché a intuitívne, pričom Bixby sa bude učiť od nás, používateľov. Samozrejmosťou je tak prítomnosť umelej inteligencie a hĺbkového učenia. Snáď to ale bude výrazne lepšie, ako S Voice, ktorý Samsung využíva aj v súčasných vlajkových lodiach.

Malo by byť, inak by bola niekoľkomiliónová investícia do spoločnosti Viv úplne zbytočná. Za spoločnosťou Viv mimochodom stojí aj tvorca Apple Siri.

Bixby má byť schopná ovládať všetko to, čo by ste s telefónom vedeli spraviť vy. Nebude tak nutné sa ani len dotknúť displeja, aby ste niečo spravili. Ideálne to bude hlavne počas šoférovania.

Má to však háčik, čo priznáva samotný výrobca. Aplikácie budú musieť byť kompatibilné s Bixby, až potom bude nová hlasová asistentka schopná s nimi plne pracovať. Bez toho aplikáciu dokáže len otvoriť.

S uvedením Galaxy S8 má byť už ale niekoľko aplikácií schopných pracovať s Bixby plnohodnotne. Pôjde pravdepodobne o aplikácie priamo od Samsungu. SDK bude však voľne dostupné pre developerov, takže ktorákoľvek aplikácia bude môcť byť obohatená o podporu Bixby.

Našinca ale okamžite schladí absencia slovenskej lokalizácie. Dostupná bude určite angličtina, časom aj ďalšie svetové jazyky.

Na spustenie Bixby pravdepodobne nebude slúžiť hlasový povel, ako v prípade Siri či Assistant, ale špeciálne tlačidlo na bočnej strane telefónu. Či bude v každom novom smartfóne je otázne. Fungovať by tak mal určite aj klasický hlasový povel.

Samsung Bixby bude dostupná aj pre všetky ostatné Samsung smart zariadenia ako napríklad televízory, reproduktory, klimatizácie apod. Fungovať však bude s akýmkoľvek zariadením, ktoré bude pripojené na internet a teda i zariadenia typu IoT (internet vecí).

Hoci Bixby chce byť tou najlepšou hlasovou asistentkou v mobilnom svete bez potreby rozmýšľania ako povedať správny povel na konkrétny pokyn smartfónu, pokiaľ nebudú všetky aplikácie podporovať Bixby, používatelia budú musieť rozmýšľať nad tým, ktorým aplikáciám môžu čo povedať.

Každopádne, až prvé testy Galaxy S8 ukážu, ako sa s úplne novým prístupom k AI asistentke Samsung popasoval a čo všetko umožní v praxi. Už teraz sa tešíme na testovanie.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku