Samsung Ballie síce pripomína hračku, no dokáže zvýšiť kvalitu vášho života

ZDROJ | Samsung

Samsung chce spojiť riešenia pre inteligentnú domácnosť a ovládať ju milo pôsobiacim robotom Ballie, ktorého môžeme označiť ako robotického komorníka.

Samsung dlhodobo predstavuje inteligentné riešenia do domácnosti. Nie je teda prekvapením, že na aktuálne prebiehajúcom CES 2020 predstavili milo pôsobiaceho robota, ktorý všetky tieto riešenia bude ovládať za vás.

ZDROJ | Samsung

Ballie je hračkársky pôsobiaci robot, ktorý je spojkou medzi vami a vaším inteligentným vybavením domácnosti. Dalo by sa povedať robotický komorník. Podľa prezentácie Samsung na CES 2020 je Ballie vybavený umelou inteligenciou vďaka, ktorej vás dokáže spoznať, učiť sa vaše návyky a reagovať na to ako sa menia, vďaka čomu sa o vás stará, resp ovláda všetko, čo vo vašom byte či dome, ovládať dokáže. Napríklad, ak sa naučí kedy vstávate do práce, dokáže vás sám zobudiť, odostrieť závesy, spustiť príjemnú hudbu na ráno a pripraviť kúpeľňu.

Novinka od Samsung však chce ísť ešte ďalej. Doslova má zlepšovať kvalitu vášho života. To znamená, že vám pomáha pri vašich fitness aktivitách a sám aktívne vyhľadáva spôsoby, ako vám do života začleniť návyky, ktoré povedú k zdravšiemu životu. Na prezentácii sa kládol dôraz na pripomenutie toho, že od prvých krokov vývoja tohto robota sa kládol veľký dôraz na ochranu osobných údajov a dát, s ktorými Ballie pracuje. Čo je logické a nevyhnuté, nakoľko vás robot bude poznať naozaj dôverne.

ZDROJ | Samsung H.S. Kim predseda a generálny riaditeľ Samsung počas prezentácie na CES 2020.

Koláč do intligentnej trúby budete zrejme musieť vložiť vlastnoručne, no ak sa niečo rozsype, tak Ballie dokáže sám aktivovať robotický vysávač, ktorý uprace. Tiež sa dokáže postarať o bezpečnosť. Ak odhalí neoprávnený vstup do vašej domácnosti dokáže spustiť alarm, dať vám vedieť, že sa niečo deje a zároveň potenciálneho zlodeja natočiť na video. Vďaka detekcii pohybu tiež dokáže zavolať pomoc, ak by ste napríklad odpadli, či sa pri páde zranili tak, že zostanete nehybne ležať.

ZDROJ | Samsung

Tvar loptičky je zdá sa pre obdobných robotov najvyhovujúcejší. S podoboným konceptom prišlo LG už v roku 2016, o LG Rolling Bot sme písali v článku LG Friends – 360° kamera, VR okuliare a ďalšie chuťovky pre LG G5. Názov Ballie si Samsung registroval ako ochrannú znamku, spoločnosť ho chce používať skupinu riešení, ktoré budú podobné tomu práve predstavenému. Keby však pôjde prvý Ballie do predaja a koľko bude stáť Samsung neprezradil.

Zdrojsamsung,engadget.com

Komentáre k článku