Samsung ArtPC Pulse – počítač vo valci s harman/kardon

ZDROJ | Samsung

Po HP sa do dizajnového stolného počítača pustil aj juhokórejský Samsung. Ten ho prakticky nepredstavil, iba sa objavil na americkom Amazone. Nový Samsung ArtPC Pulse pôsobí luxusne, potešiť má aj vnútorná výbava.

samsung-artpc-pulse-7
ZDROJ | Samsung

V štýle Mac Pro od Apple Samsung vložil do valcovitého tela všetky potrebné prvky. Vo vnútri je Intel Core i5 s taktom 2,5 GHz, 8 GB RAM a pomerne slabá grafika AMD Radeon RX460 s 2 GB VRAM pamäťou. Tá by ale mala byť schopná prehrávať aj Ultra HD videá.

samsung-artpc-pulse-8
ZDROJ | Samsung

Na dáta poslúži 256 GB SSD disk. V predaji je aj výkonnejší model s Intel Core i7, 16 GB RAM a doplnený 1 TB pevným diskom s 7 200 otáčkami. 27-centimetrový valec disponuje štvoricou USB 3.0 portov, jedným HDMI, USB-C či Ethernetovým portom a slotom na SDXC kartu. Všetko je to ukryté v zadnej časti.

samsung-artpc-pulse-6
ZDROJ | Samsung

Na hornej strane je 360° reproduktor harman/kardon. Použitie 360° reproduktoru sme pritom už videli práve na HP Pavilion Wave. V prípade Samsungu ArtPC Pulse je táto časť ale podsvietená jemným modrým svetlom.

Operačným systémom novinky je samozrejme Windows 10. Novinka sa cez Amazon predáva za cenou od 1 199,99 USD. Prvým zákazníkom sa dostane koncom mesiaca.

samsung-artpc-pulse-5
ZDROJ | Samsung

ZdrojAmazon

Komentáre k článku