Samsung Apps s platenými aplikáciami aj pre Slovákov

Nedávno sme vás informovali o tom, že Samsung so svojím obchodom Samsung Apps dosiahol svoj prvý veľký úspech (Samsung Apps: 100 milión stiahnutí). Nezaspal na mini vavrínoch a ďalej rozširuje možnosti obchodu tým, že spúšťa možnosť nakupovania platených aplikácií aj na lokálnych trhoch, a aj u nás.

 Samsung Apps

Obchod Samsung Apps máte k dispozícii buď vo svojom smartfóne s OS bada, pre ktoré je tento obchod primárne určený, ale v „nebadovských“ telefónoch, vrátane tých bez operačného systému. Do nich si totiž môžete inštalovať mnoho Java aplikácií, ktoré v obchode nájdete. Samsung Apps v súčasnosti obsahuje vraj okolo 13 tisíc aplikácií (osobne som ich nepočítal), pričom každý deň pribúdajú nové a nové. Medzi týmto množstvom je aj niekoľko slovenských aplikácií vrátane aplikácie TECHBOX.sk. Výhodou platených aplikácií (väčšinou za minimálnu sumu) je ich „oslobodenosť“ od reklám, ale i kvalitnejšie spracovanie či lepšie funkcie (napr. platené navigačné aplikácie). Medzi platenými programami je aj množstvo známych herných titulov, ktoré ste si mohli doteraz vyskúšať len ako demoverzie alebo ste ich v obchode ani nenašli. Rozšírenie ponuky o platené aplikácie vraj ale nie je jediná výhoda, ktorú zákazníkom obchod Samsung Apps prináša. Ďalším benefitom sú lokálne aplikácie ako napríklad aplikácia Natankuj.sk, SME.sk či aplikácia Bankomaty alebo Horoskop.

 Samsung Apps

Samsung Apps je prístupný aj cez internet na stránke samsungapps.com, ktorá prešla miernym faceliftom a je lokalizovaná do slovenského jazyka s možnosťou registrácie užívateľov pre jednoduchšie prezeranie a sťahovanie aplikácií. Pribudla aj sekcia Podpora, v ktorej je okrem textového vysvetlenia aj mnoho videonávodov. Na inštalovanie či nakupovanie aplikácií do telefónu cez počítač musíte mať nainštalovaný najnovší program Samsung Kies 2.0. Nákup aplikácií je možné pomocou kreditnej karty v niekoľkých krokoch. V niektorom z budúcich čísiel BCMOBIL & TECHBOX si nakupovanie ukážeme aj v praxi.

Samsung Apps

Komentáre k článku