Samsung Apps: 100 milión stiahnutí

Obchod s aplikáciami Samsung Apps dosiahol prvý veľký míľnik. 100 miliónov stiahnutí aplikácií. A stačilo na to len takmer 10 mesiacov.

Samsung Apps

Samsung Apps bol spustený s príchodom prvého mobilného telefónu s novým operačným systémom bada, ktorým bol Samsung Wave (S8500 – BCMOBIL & TECHBOX 7-8/2010), v júni minulého roka. A už po necelých desiatich mesiacoch zaznamenal jeden z významných míľnikov dosiahnutím sto miliónov stiahnutí aplikácií.

Samsung Apps

Samsung Apps v súčasnosti obsahuje približne 13 tisíc aplikácií. Každodenne sa globálne toto číslo zvyšuje o niekoľko desiatok nových aplikácií. Medzi nimi môžeme nájsť aplikácie aj slovenských vývojárov (napríklad aplikácia Techbox.sk). Samsung Apps je dostupný vo viac ako 120 krajinách sveta. U nás je zatiaľ dostupná iba sekcia neplatených aplikácií. Takmer 40% z celkového počtu stiahnutých aplikácií sa pripisuje Francúzsku, Nemecku a Španielsku. Medzi najsťahovanejšie aplikácie patria Magic Torch, Need for Speed Shift, Asphalt 5, London Traffic a Ndrive France.

Samsung Apps

Samsung Apps však už nie je výhradnou doménou mobilných telefónov s OS bada. Samsung umožňuje prístup do tohto obchodu takmer všetkým svojim novým telefónom a rovnako aj tabletom. Samsung Apps je prístupný aj cez internet na adrese www.samsungapps.com. Snahou výrobcu je postupne sprístupňovať tento obchod s aplikáciami aj prostredníctvom do internetu pripojených TV a Blu-ray prehrávačov.

Samsung Apps

Podľa informácií zo serveru Samsung Hub a stránky Samsung Apps na Facebooku, Samsung od dnešného dňa, teda od 25. marca až do 30. apríla 2011 uskutoční týždenné žrebovania pre bada užívateľov Samsung Apps. Každý, kto si v tomto období stiahne aplikácie z obchodu, bude zaradený do žrebovania o Samsung Apps vouchers, USB flash disky, Galaxy Tab a Galaxy Player.

Zdroj: Samsung Hub, Facebook.com/SamsungApps

Komentáre k článku