SAFE Work & Travel Abroad – pracujte v zahraničí bezpečne

Edukačné aplikácie, ešte k tomu slovenské sú skôr raritou, no niekedy sa objaví skutočne niečo zaujímavé. Medzi také môžeme zaradiť SAFE Work & Travel Abroad, ktorá vám vysvetlí na interaktívnej hre základy bezpečnosti pri práci v zahraničí.

Aplikácia SAFE Work & Travel Abroad má za úlohu informovať ľudí o rizikách spojených s prácou a pobytom v zahraničí a to predovšetkým o rozšírenom fenoméne obchodovania s ľuďmi.

ZDROJ | safe.iom

Pozrite siHive vám ponúkne bezpečnosť nadovšetko

SAFE Work & Travel Abroad vám ukáže príbehy 4 mladých ľudí, ktorí sa rozhodli vycestovať za prácou do zahraničia. Pomocou interaktívnej hry môžete ovplyvňovať rozhodnutia postáv, čím sa naučíte podobným situáciam predchádzať.

Aplikácia vás naučí, ako v podobných situáciách reagovať, keď ich zažijete na živo a na čo si máte dávať pozor. Pre zaujímavosť doplníme, že všetky štyri príbehy sa skutočne stali.

ZDROJ | safe.iom

Pozrite siGoogle a TripAdvisor chcú pomáhať utečencom, rozdajú stovky tisíc dolárov

Okrem príbehov ľudí nájdete v aplikácii manuál, ktorý vás pripraví na cestu a poskytne vám užitočné kontakty vo vybraných krajinách.

Ak vás aplikácia SAFE Work & Travel Abroad zaujala, môžete si ju vyskúšať na webovej stránke www.safe.iom.sk alebo si ju môžete stiahnúť na vaše smartfóny či tablety.

Aplikáciu sme si samozrejme vyskúšali aj my a oceňujeme preklad až do piatich jazykov – slovenského, českého, poľského, maďarského a anglického. Výhodou je, že funguje plnohodnotne aj v offline režime.

ZDROJ | safe.iom

Pozrite siKasperskyOS: operačný systém založený na vysokej bezpečnosti

V manuáli si môžete šikovne v checkliste skontrolovať, čo všetko si musíte zobrať a každú položku si môžete začiarknúť. Samotná hra je doplnená o ilustrácie a krátke texty, takže je aj pútavá.

Oceňujeme tiež, že v aplikácii je detailne opísaná modelová situácia s obchodovaním s ľuďmi s postupmi, ktoré títo obchodníci využívajú.

Určite vám odporúčame si aplikáciu SAFE Work & Travel Abroad vyskúšať, keďže vás zaujímavým spôsobom poučí a prejdenie jednotlivých hier vám nezaberie veľa času.

Zdrojsafe.iom

Komentáre k článku