Sadli sme si do novinky Audi A8, má až 6 displejov!

Audi A8 je aktuálne nielen top modelom výrobcu, ale zároveň aj výkladnou skriňou technológií v automobilovom priemysle. Mali sme možnosť vyskúšať si novinku počas jej uvedenia na náš trh.

Ak mierite najvyššie, aspoň čo sa týka luxusných limuzín, určite ste neprehliadli príchod novinky Audi A8. Trúfalá komunikácia v štýle: Autá končia, prichádza Audi A8 sa snaží najnovšiu generáciu A8 odlíšiť. Je to síce prehnané, ale na druhej strane, keď si do nového modelu sadnete, budete mať pocit auta z blízkej budúcnosti. Nehovoriac o OLED svetlách v zadnej časti, ktorým nechýba pútavá animácia v štýle Knight Rider.

Palubnej doske dominuje trojica displejov, pričom ovládacích tlačidiel je tu absolútne minimum. Aj panel klimatizácie ovládate dotykom na 8,6-palcovom displeji, našťastie odozvy sú presné a rýchle. Vzadu na vás čaká rovnako trojica displejov vrátane 5,7-palcového zariadenia Rear Seat Remote na ovládanie sedadiel, roliet, osvetlenia či multimédií, s ktorým môžete dokonca i telefonovať podobne ako s vaším smartfónom.

Audi A8 je nabité technológiami, o čom sme sa medzičasom presvedčili aj v reálnom teste novinky, ktorý vám prinesieme už v najbližších dňoch. V A8-čke nájdete až 41 asistenčných systémov vrátane šikovnébo asistenta pre prejazd križovatkou. To, čím sa však odlíši, je pilot do zápchy s plne automatizovanou jazdou spĺňajúcou Level 3. Jeho uvedenie sa očakáva už v roku 2019 a vlastne bráni mu v súčasnosti už len legislatíva.

Pozrite siNové Audi A8 je najpokrokovejšie auto histórie

Pozrite si to, čo nás na Audi A8 zaujalo na našom redakčnom videu. Sánka dole, šéfe!

https://www.youtube.com/watch?v=HCwsX1wT3lA

ZdrojAudi

Komentáre k článku