S Teslou zletel z útesu, z miesta nehody odišiel iba so škrabancom

ZDROJ | Elias Sobrino Najul

Elektromobilom značky Tesla sa toho dá vyčítať mnoho, no úroveň ich bezpečnosti medzi to nepatrí. Dokazuje to aj nedávna nehoda v Portoriku, z ktorej by vodič sediaci v inom aute zrejme neodišiel „po vlastných“.

Softvérové oddelenie automobilky Tesla sa aktuálne bortí s odstraňovaním nedostatkov v jej systéme autonómneho riadenia, ktorého bezpečnosť sa nepozdáva ani niektorým senátorom USA. Oddelenie zodpovedné za konštrukčné návrhy a bezpečnosť sa však môže opäť potľapkať po pleci.

Istý Elias Sobrino Najul sa na sociálnej sieti Twitter podelil o fotografie z miesta nedávnej nehody elektromobilu Tesla Model S P90D v Portoriku, s ktorým jeho majiteľ zišiel mimo vozovky dolu útesom, kde sa očividne niekoľkokrát prevrátil.

Hoci z elektromobilu zostal po nehode a zásahu hasičov iba vrak, vodič z miesta nehody odišiel iba so škrabancom na ruke.

Ako upozorňuje portál Teslarati, nie je to po prvý krát, čo elektromobil Tesla dokázal ochrániť posádku pri páde z útesu. V priebehu júna došlo k podobnej nehode v južnej Kalifornii, kedy Tesla Model 3 skončila po zhruba 30-metrovom páde z útesu vertikálne zakliesnená medzi stromami.

Štvorčlenná posádka vtedy dokázala odísť z miesta nehody bez pomoci záchranných zložiek, v nemocnici im boli neskôr ošetrené iba ľahšie zranenia.

Šťastné konce týchto nehôd nie sú napokon až tak prekvapivé. Elektromobily značky Tesla si pravidelne odnášajú perfektné hodnotenie z nárazových testov vrátane testov Euro NCAP, v ktorom modely Tesla Model 3 a Model X figurujú aj v zozname najbezpečnejších áut v rámci svojich tried.

ZdrojTeslarati

Komentáre k článku