S takýmto elektrickým bicyklom chcú Taliani preraziť vo svete

Talianska firma SEM sa chystá preraziť v USA, ale aj v iných krajinách s elektrickým bicyklom, ktorý na prvý pohľad vyzerá úplne obyčajne.

Má pedále, ako bicykle, hliníkový rám ako bicykel a tiež reťaz a 11 rýchlostí. Pri bližšom preskúmaní ale zistíme, že skrýva niekoľko zaujímavých vlastností. Príkladom je 4 kW motor s 52V a 910 Wh batériou.

ZDROJ | SEM

Pozrite siFRX1 – z elektrického bicykla sa stala elektrická motorka

Práve takýto druh motora môžeme vidieť skôr na elektrických motorkách. Motor nepoháňa bicyklové prevody ako býva zvykom, ale poháňa reťaz/pás, ktorý poháňa vyhradené ozubené koleso na ľavej strane zadného kolesa.

Firme SEM sa tak podarilo vytvoriť hybrid medzi elektrickým bicyklom a elektrickou crossovou motorkou. Takýto výkonný motor by v prípade bežného napojenia na prevody mohol reťaz alebo prevody zničiť.

Sľubovaný dojazd je 50 kilometrov na jedno nabitie, no dá sa očakávať, že pri ceste po rovine sa dojazd ešte zvýši. Nechýba rekuperačné brzdenie, ktoré sa pri elektrických bicykloch stáva čoraz populárnejšie.

Napriek tomu, že dojazd nie je vysoký a v porovnaní s ostatnými elektrickými bicyklami je skôr podpriemerný, bicykel od firmy SEM ponúka výkonný motor.

Nechýbajú diskové brzdy a celo-odpruženie. O cene ani dostupnosti zatiaľ veľa informácií neuniklo, no dá sa očakávať, že lacný rozhodne nebude. Spoločnosť SEM momentálne hľadá dodávateľa v USA. Otázkou ostáva aj význam pedálov či dostupnosť jednotlivých režimov jazdy.

ZDROJ | SEM

Pozrite siŠpanielsky Pursang už v máji ponúkne elektrickú crossovú motorku

Trend ukazuje, že takéto hybridy medzi bicyklami a motorkami budeme vidieť čoraz častejšie. Je treba dodať, že v Európskej únii platí legislatíva, podľa ktorej môže elektrický bicykel dosahovať maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu pokiaľ sa chce pohybovať po cyklotrase.

ZdrojMechanical-Prototypes

Komentáre k článku