S novým projektorom od Epsonu si dovolíte premietať aj cez deň

Epson predstavil ešte na výstave IFA 2011 v Berlíne takmer bežný, ale predsalen niečím zaujímavý projektor, ktorý sa v týchto dňoch dostáva do predaja. Hoci model EH-TW480 ponúka len HD rozlíšenie, jeho jas 2 800 lúmenov patrí medzi to najlepšie v danej cenovej kategórii.

 Epson EH-TW480

Pri projektoroch je jedným zo známych dôležitých faktorov hodnota ANSI lúmenov, ktorá udáva jas svetla zo zabudovanej lampy. Hodnoty okolo 2 000 lúmenov sú bežným javom a plne stačia v tmavej miestnosti, no tie, ktoré sa blížia k hodnote 3 000 lúmenov znamenajú, že projektor využijete aj v svetlej miestnosti i počas dňa. Novinka od Epsonu s označením EH-TW480 dosahuje jas 2 800 lúmenov a kontrastný pomer 3000:1, čo mu dáva predpoklady na kvalitný obraz vo väčšine situácií. Škoda len rozlíšenia 1 280 x 800 bodov, ktoré je v súčasnosti už priemerom. Nový model je vyrobený známou technológiou 3LCD od Epsonu a umožňuje vytvoriť obraz s uhlopriečkou 33 až 318 palcov (cca 8 m)! 60-palcový obraz si môžete dopriať zo vzdialenosti okolo 1,7-2 m.

 Epson EH-TW480

Výrobca nezabudol ani na klasiku v podobe posuvného ovládača pre manuálnu horizontálnu korekciu, automatická je už vertikálna korekcia lichobežníkového skreslenia obrazu. Samozrejmosťou je funkcia rýchleho nastavenia i dlhá životnosť lampy, vraj až 5 000 hodín. Z konektorov nechýbajú VGA, HDMI, S video i audio výstupy, v prípade krízy ale môžete využiť 2x 2W integrované reproduktory. Veľkou výhodou je USB port s plug-and-play režimom, takže vám stačí pripojiť akýkoľvek zdroj multimediálneho obsahu cez USB bez potreby počítača. Podľa výrobcu hráči vraj ocenia špeciálny farebný režim (herný režim) pre videohry, ktorý doladí hry. Ostatné režimy ako obývacia izba, dynamický režim či divadlo by mali tiež doladiť obraz k väčšej dokonalosti. Cenovka novinky je oficiálne stanovená na 599 €, v e-shopoch ju však nájdete i lacnejšie. Priama konkurencia z Japonska (Panasonic PT-LB3U, Canon LV-8320) by sa mala pomaly triasť.

 Epson EH-TW480

Foto: Epson

Komentáre k článku