S Motorolou moto g9 plus budete kráľom – nielen vďaka štyrom foťákom

Motorola moto g9 plus je trendový smartfón, ktorý vás podrží v každej situácii. Telefón toho ponúka naozaj dosť a pri pohľade na cenovku môžete ostať zaskočení – výrobca si zaň totiž nepýta astronomické peniaze.

Smartfón Motorola moto g9 plus má 6,8-palcový displej, ale v ruke nepôsobí ako tehla. Aby aj, má totiž úzke rámiky a jeho veľkosť si uvedomíte až vtedy, keď chytíte do rúk iný smartfón. Perfektne to v Motorole zvládli.

Max Vision displej si vás okamžite získa pekným a jasným obrazom. FHD+ obrazovka ponúka rozlíšenie 1 080 x 2 400 pixlov pri hustote 386 ppi. Pomer strán 20:9 prináša doteraz nevídaný komfort pri bežnom používaní. Už na prvý pohľad a na prvé chytenie do rúk je jasné, že toto zariadenie je predurčené na pozeranie filmov, videí či fotografií.

Zostavu, ktorú ponúka Motorola moto g9 plus nenájdete ani na mnohých vlajkových lodiach. Systém fotoaparátov je dômyselne skonštruovaný tak, aby ste s ním dokázali pohotovo zachytiť neopakovateľné zábery. Môžete sa spoľahnúť, že si v zariadení vytvoríte ostré a jasné obrázky aj pri zhoršených svetelných podmienkach.

Na zadnej strane je pre vás vždy pripravená sada štyroch objektívov. Hlavný má 64 Mpx rozlíšenie s clonou f/1,8. Druhý je širokouhlý ( 118°) s 8 Mpx rozlíšením. S jeho pomocou zmestíte do jedného záberu až 4-násobne viac ako pri kompozícii s hlavným fotoaparátom.

Technológia Quad Pixel zaručuje, že každá fotografia je ostrá a jasná vďaka 4-násobne vyššej citlivosti na svetlo.

Macro Vision, tretí objektív, pomôže pri tvorbe makrozáberov, ponúkne až 4-násobné priblíženie k snímanému objektu. Posledný štvrtý objektív je nenahraditeľným partnerom pri portrétnom režime, keď potrebujete oddeliť pozadie od snímaného objektu.

Pozrite siMotorola moto g9 plus – vydarený model, ale nie pre každého

V prípade moto g9 plus neplatí príslovie čím viac pásikov (rozumej objektívov), tým lepší foťák. Zostave fotoaparátov úspešne pomáha výkonný procesor a umelá inteligencia. Práve vďaka AI môžete bez problémov fotiť aj v noci, stačí si prepnúť režim na Nočné videnie. Reálne dokážete využiť každý objektív, ani o jednom sa nedá povedať, že je len do počtu a pre efekt.

V balení nájdete aj praktický priesvitný silikónový obal.

Používateľov okrem fotoaparátu zaujíma aj výdrž batérie. Priznajme si, toto býva zvyčajne najväčšou slabinou moderných smartfónov. Výrobca ponúkne veľký displej, výkonný procesor a batériu, ktorá tento systém nevydrží poháňať ani jeden deň. Motorola na batérii nešetrila, v tomto modeli zvolila kapacitu 5 000 mAh, tá vydrží poháňať smartfón úplne v pohode dva dni.

Dvojdňová výdrž batérie je naozaj reálna, presvedčili sme sa o tom počas používania novinka moto g9 plus – po dvoch dňoch sme mali stále 22 % kapacity. Telefón sme pritom nešetrili, dostal naozaj zabrať – či už niekoľkohodinovými hovormi, surfovaním na internete, pozeraním filmov, čítaním a četovaním pri zapnutom Wi-Fi, Bluetooth, NFC aj mobilných dátach.

Okrem silnej batérie dostanete s telefónom aj výkonnú nabíjačku Turbo Power 30. Pre vás v praxi to znamená jediné – v prípade spotreby si dokážete nabiť svoje zariadenie doslova za pár minút!

Ako sme už spomenuli, v Motorole moto g9 plus beží výkonný procesor. Ide o Qualcomm Snapdragon 730G, ktorý spolu s grafikou Adreno 618, 4 GB RAM a 128 GB internou pamäťou zaručí, že smartfón zvládne všetky výzvy, pred ktoré ho počas používania postavíte.

Vďaka tejto výpočtovej sile získate dokonalé fotografie, pomoc umelej inteligencie, lepšiu plynulosť pri hraní hier a optimalizovaný výkon celého systému.

Moto g9 plus má v porovnaní s moto g8 plus až o 57 % väčší výkon a o 20 % efektívnejšiu spotrebu energie. Vďaka tomu si bez problémov poradí s videami vo vysokom rozlíšení a graficky náročných aplikáciách.

Motorola má šikovne vyriešené odomykanie pomocou kombinovaného tlačidla ON/OFF a snímača odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na pravom boku zariadenia. Rýchlym dvojklikom otvoríte kontextovú ponuku, ktorá vám urýchli spustenie obľúbených appiek.

V čase koronakrízy poteší možnosť platenia pomocou smartfónu – stačí ho priložiť k platobnému terminálu a technológia NFC sa už postará o zvyšok. Peňaženku nemusíte vôbec vytiahnuť z vrecka.

Telefón sa nemusíte báť nosiť so sebou ani v nepriaznivých podmienkach, o aké na jeseň nie je núdza. Jeho vodeodpudivý dizajn vytvára bariéru, ktorá pomáha chrániť zariadenie pred vodou, napríklad pri náhodnom vyliatí tekutiny, postriekaní či slabom daždi.

Motorola moto g9 plus ponúka toho oveľa viac. O týždeň vám predstavíme ďalšie funkcie a vychytávky. Ak sa vám Motorola moto g9 plus páči, spolu so silikónovým obalom a nabíjačkou TurboPower si ju môžete kúpiť za odporúčanú cenu 229 eur.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku