S kolobežkou BMW Motorrad X2City vás dopravná špička nezastaví

ZDROJ | BMW

BMW sa v rámci znižovania emisií a zlepšovania mestskej mobility venuje aj podpore alternatívnych dopravných prostriedkov, ako je napríklad elektrická kolobežka BMW Motorrad X2City. S ňou vás dopravná špička nezastaví.

ZDROJ | BMW

Kolobežka má elektrický pomocný pohon bezkomutátorovým motorom v náboji, umožňujúci dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h. Riadiaca jednotka na riadidlách ponúka na výber päť rôznych rýchlostí, 8, 12, 16, 20 a 25 km/h. Z bezpečnostných dôvodov sa pomocný pohon elektrického motora aktivuje až po dosiahnutí rýchlosti 6 km/h.

Pozrite siFuturistická motorka BMW Motorrad VISION NEXT 100 s dokonalým dizajnom

ZDROJ | BMW

Elektromotor napája batéria s kapacitou 408 Wh. Tá je uložená v puzdre odolnom voči dažďu a striekajúcej vode pod plošinou kolobežky. Je integrovaná v ráme a dá sa jednoducho vybrať. V bežných podmienkach dosiahne kolobežka dojazd 25 až 35 km. Na nabíjanie batérie sa používa štandardná elektrická zásuvka, pričom prázdnu batériu úplne nabijete za približne 2,5 hodiny.

Pozrite siBMW Concept 8 Series – takto by mohla vyzerať nová trieda

ZDROJ | BMW

X2City spadá do triedy „Pedelec25“ určenej pre jazdcov od 14 rokov, ktorá nevyžaduje prilbu ani vodičský preukaz. Je výsledkom spolupráce BMW Motorrad a spoločnosti ZEG, ktorá vlastní značky Kettler, Bulls a iné. Preto aj distribúcia tejto kolobežky bude prebiehať prostredníctvom vybraných predajcov bicyklov a internetového obchodu spoločnosti KETTLER Alu-Rad GmbH.

Pozrite siBMW i8 – futuristický hybrid z budúcnosti

ZDROJ | BMW

Vďaka nízkej hmotnosti 20 kg a skladaciemu riadeniu je kolobežku BMW Motorrad X2City možné jednoducho uložiť aj v batožinovom priestore malého automobilu. Nízke položenie plošiny a teleskopické vysúvanie rukovätí kolobežky ponúknu optimálnu ergonómiu, takže na nej môžu bezpečne a pohodlne jazdiť osoby s výškou od 160 do 190 cm.

Kolobežka BMW Motorrad X2City bude v predajniach dostupná koncom roka 2017. Jej cena ešte nebola presne stanovená, no nemala by presiahnuť 2 500 €.

ZdrojBMW

Komentáre k článku