S inteligentnými zubnými kefkami sa roztrhlo vrece

ZDROJ | Oral-B

Kým pred pár rokmi dominovala trhu s ultrazvukovými kefkami značka Philips, dnes si môžete vybrať zo širokej ponuky. Svoje nové modely smart zubných kefiek ukázali na výstave CES 2020 aj firmy Oral-B a Colgate.

Firma Oral-B predstavila zubnú kefku iO, ktorá využíva umelú inteligenciu a špeciálny algoritmus na zlepšenie výsledkov čistenia zubov. Pomocou funkcie magnetického pohonu má kefka dokázať odstraňovať nečistotu pomocou mikrovibrácie štetín. Podľa popisu ide iba o ultrazvukové čistenie pomenované inými slovami.

ZDROJ | Oral-B

Pozrite siPhilips Sonicare FlexCare – zvýšte svoju starostlivosť o zuby

Na rozdiel od konkurencie, ktorá väčšinou ponúka 3-4 módy čistenia, kefka Oral-B iO disponuje až siedmimi režimami. Samozrejmosťou je aplikácia Oral-B , s ktorou sa cez Bluetooth pripojíte ku kefke. Aplikácia dokáže vyhodnotiť efektivitu čistenia a tiež poradiť, ktoré oblasti ste vynechali.

Kefka s vami dokáže tiež komunikovať cez ikonky či smajlíky. Napríklad, keď príliš tlačíte kefku k ďasnám, kefka vás o tom bude informovať. Výdrž na jedno nabitie by mala byť 12,5 dní a nabíjanie by malo trvať tri hodiny.

ZDROJ | Oral-B

Druhou predstavenou kefkou na výstave CES 2020 je Colgate Plaqless Pro. Kefka vraj dokáže identifikovať povlak a baktérie na zuboch a zlepšiť čistenie zubov. Slúži na to malý senzor, ktorý sa nachádza na hlavici kefky.

ZDROJ | Colgate

Pozrite siOclean X Pro je prvá sonická zubná kefka s umelou inteligenciou

V prípade, že senzor zaznamená povlak, kefka zasvieti na modro a keď je miesto vyčistené, kefka zasvieti na bielo. Senzor taktiež dokáže vytvoriť skan vašich zubov, ktorý sa vám prenesie do aplikácie, takže viete zistiť, ktoré miesta ste počas umývania prehliadli. V aplikácii nechýbajú tipy, ako správne umývať zuby či spätná väzba po každom umytí.

Ani Oral-B, ani Colgate neprezradili, koľko si za nové inteligentné kefky budú pýtať, no lacné pravdepodobne nebudú. Napriek zaujímavým funkciám, ide v podstate stále o obyčajné elektrické zubné kefky so smart vylepšeniami, ktoré ale celkový efekt umývania zubov nezvrátia. Naďalej platí, že najdôležitejšie je pravidelné umývanie zubov a k lepšej efektivite vám pomôže aj klasická ultrazvuková kefka, ktorá sa dá dnes zakúpiť aj pod 100 €.

ZdrojColgate,Oral-B

Komentáre k článku