S hodinkami Garmin Quatix 5 viete ovládať i čln

ZDROJ | Garmin

Ak je voda vašim živlom, nové hodinky Garmin Quatix 5 sú určené pre vás. Vedia ovládať čln či vypočítať dĺžku lana potrebného na zakotvenie.

https://youtu.be/qSDri0YTZcM

Väčšina inteligentných hodiniek sa sústredí na športovú aktivitu svojho nositeľa. Novinka od Garmin je ale určená hlavne pre ľudí, pre ktorých je voda druhým domovom. A potvrdí to hneď niekoľko vychytávok.

Pozrite siGarmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

ZDROJ | Garmin

Ovládania vybraných člnov je pravdepodobne najväčšou zaujímavosťou. Hodinky podporujú funkciu autopilota či manuálnej navigácie. Pri týchto úkonoch sa hodinky spoliehajú na zabudované GPS.

Okrem toho má používateľ stále „poruke“ údaje o rýchlosti, hĺbke aj teplote plavidla. Wearables tiež neustále sledujú hlavne vodnú aktivitu človeka vrátane plávania a veslovania.

ZDROJ | Garmin

Garmin Quatix 5 budú radi využívať aj rybári, nakoľko si vedia samé stiahnuť informácie o oblasti, kde budú loviť. Následne vedia vypočítať dĺžku lana, ktorá je potrebná na ukotvenie. Verili by ste, že hodinky zbierajú údaje i o samotnom love rýb a počítajú čas zostávajúci do váženia?

Pozrite siGarmin Vivofit Jr. – dizajnový fitness náramok pre vaše deti

Na svoje si prídu aj bežní používatelia, ktorí chcú jednoducho žiť zdravo. Werables totiž zaznamenávajú aj bežné športové aktivity, akými sú behanie, chodenie i cyklistika. V tele sa nachádza i merač tepu.

ZDROJ | Garmin

Samotné hodinky sú uložené v 47 mm ciferníku, ktorý je tvorený z nehrdzavejúcej ocele. Quatix 5 sú samozrejme i vodoodolné, a to až do hĺbky 100 metrov.

A batéria? Na tej sa inžinieri z Garminu museli narobiť. Vydrž až 24 hodín so zapnutým GPS, 60 hodín so zapnutými senzormi meracími aktivitu a dlhé dva týždne v móde, kedy ukazujú notifikácie nie je vôbec tradičnou.

ZDROJ | Garmin

Ako už môžete tušiť, Garmin Quatix 5 nebudú najlacnejšie. Verzia so zafírovým sklom bude stáť až 850 dolárov a hodinky prídu na trh v júni. Lacnejšia verzia bez ochranného sklíčka bude lacnejšia o 250 USD.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku