Vyrobte si vlastné figúrky s 3Doodler 3D Build and Play

ZDROJ | 3Doodler

Spoločnosť 3Doodler priniesla na trh perá, z ktorých sa dajú pomocou teplého plastu vytvárať rôzne 3D modely. Súprava 3Doodler 3D Build and Play je určená pre mladšiu vekovú skupinu okolo štyroch rokov.

ZDROJ | 3Doodler

3Doodler ponúka výrobky pre školské a vzdelávacie trhy, novinka sa zameriava na ešte mladšiu skupinu. Otázkou je, či horúci plast nemôže poraniť malé deti, firma však tvrdí, že je to úplne bezpečné. Okrem toho sú plasty netoxické a biologicky rozložiteľné.

Plastové vlákno je teplé, ale úplne bezpečné na dotyk. Keď vyjde zo špičky zariadenia môže sa prstami ihneď tvarovať.

3Doodler

3Doodler 3D Build and Play je pomerne robustný systém s otočnou rukoväťou, dýzou a spúšťacím tlačidlom. Zariadenie poháňajú tri mikrotužkové batérie (AAA). Plast sa zahreje len vtedy, keď ho začne používateľ otáčať kľukou.

Deti si nemôžu vytvoriť ľubovoľný tvar, roztopený plast musia natlačiť do foriem. Takto si môžu vytvoriť napríklad postavy, autíčka a ďalšie modely. Vďaka tomu sa podporuje rozvoj jemných motorických schopností, ktoré sú veľmi dôležité, zvlášť v dnešnej dobe, keď deti vedia skôr držať v ruke tablet, ako ceruzku.

ZDROJ | 3Doodler

Deti si vytvárajú vlastné 3D postavy a spolu s originálnym príbehom a kontextovým oknom môžu sprevádzať Jima Giraffela a jeho kámošov do mesta a naspäť.

Novinka sa začne predávať v druhom štvrťroku za prijateľných 29,99 dolárov, resp. za 49,99, ktoré má štyri náplne namiesto dvoch.

Na ľavej strane vidíte balenie s dvoma náplňami, na pravej so štyrmi.ZDROJ | 3Doodler

Zdroj3Doodler

Komentáre k článku