Rýchlejší a detailnejší Nikon D6 ulahodí profesionálnym športovým fotografom

Nikon už počas septembra 2019 avizoval na novú vlajkovú loď Nikon D6. Lákal na najlepší fotoaparát aký kedy spoločnosť vyrobila. Dnes už vieme, že má naozaj prepracované ostrenie a je nadočakávania rýchly.

Svet fotografie má tieto dni naozaj plodné obdobie. Viacerí výrobcovia predstavili, alebo predstavia, vlajkové lode svojich portfólií, na nadchádzajúce sezóny. Výraznú pozornosť na seba strháva Nikon s ich modelom Nikon D6. Nová DSLR je prirodzeným nástupcom modelu D5, je však rýchlejšia a detailnejšia.

ZDROJ | Nikon

Nová D6 sa pýši najmä najvýkonnejším systémom AF aký Nikon doposiaľ ponúkol. Ten počíta 105 voliteľných krížových bodov s citlivosťou do – 4,5 EV. Hustota pokrytia snímačov je 1,6-krát vyššia ako tomu bolo pri D5. Ponúka automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí s viacerými prispôsobiteľnými nastaveniami na sledovanie objektu. Nechýba vylepšený systém rozpoznávania scén pri zaostrovaní objektov.

ZDROJ | Nikon

D6 tiež umožňuje používateľom definovať východiskový bod zaostrenia pri snímaní v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa a umožňuje prioritné zaostrovanie na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania.

ZDROJ | Nikon

Druhou silnou zbraňou novinky je rýchlosť. Sériové snímanie zvládne 14 obrázkov za sekundu s plnohodnotným AF/AE alebo 10,5 obrázku za sekundu so sledovaním AE v režime nehlučného fotografovania. Ak by vám nezáležalo na kvalite fotografií, tak sa viete dostať až na rýchlosť 60 obrázkov za sekundu. Fotografie však v tomto prípade budú s rozlíšením 2 Mpx.

ZDROJ | Nikon

Rýchlosť na vyššiu úroveň posúva aj vstavaný Wi-Fi modul, Bluetooth, či pripojenie pomocou LAN káblu, ktoré má štandard 1000BASE-T a je približne o 15 % rýchlejšie v porovnaní s D5. Prácu so snímkami urýchľuje tiež vylepšený dotykový 3,2-palcový displej alebo nová funkcia, ktorá označené fotografie presúva na začiatok frontu. Duálne sloty umožňujú používať karty XQD a CFexpress, ktoré sú dnes najrýchlejšími na trhu.

Nikon D6 je vybavený plnoformátovým snímačom CMOS s rozlíšením 20,8 Mpx, obrazovým procesorom EXPEED 6 a 180 000 pixlovým RGB snímačom. Citlivosť ISO je v rozsahu 100 – 102 400, resp pri rozšírení od 50 do 3 280 000. Optický hľadáčik má prvky OLED a 0,72-násobné zväčšenie. Cena Nikon D6 je 6 759,00 € a v predaji bude od začiatku apríla 2020.

ZdrojNikon TS,theverge.com

Komentáre k článku