piatok, 27.12.2019

Tesla požiadala cez svoju dcérsku spoločnosť Tesla Motors Canada o patent na novú generáciu lacnejších a trvácnejších batérií. Patent popisuje využitie dioazolónov a nitrilových siričitanov ako prísad do elektrolytov pre li-ionové batérie. Takéto batérie by mali byť využité v elektromobiloch, ale aj v batériových systémov pre domácnosti a elektrárne.

štvrtok, 2.2.2017

Americká automobilka Tesla Motors Inc. oficiálne zmenila svoj názov. Po novom sa bude nazývať už iba Tesla Inc. Upozornil na to Alistair Charlton, ktorý na svojom Twittri zdieľal link amerického úradu SEC (Securities and Exchange Commission), kde Tesla vyplnila formulár na zmenu názvu. Informácie na svojej stránke však automobilka ešte nezmenila.

sobota, 5.11.2016

Institutional Shareholder Services (ISS) odporučila akcionárom spoločností Tesla Motors a SolarCity, aby schválili akvizíciu spoločnosti SolarCity spoločnosťou Tesla Motors za viac ako 2 miliardy dolárov, informovala agentúra Reuters.

pondelok, 17.10.2016

Nemecké úrady požiadali automobilku Tesla Motors, aby prestala v informačných letákoch pre ich trh používať slovo Autopilot na označenie ich semiautonómneho systému. Dôvodom je práve slovo Autopilot, ktoré v môže v ľudoch evokovať náhradu za samotného šoféra. Nemecko zároveň poslalo varovný list všetkým majiteľom Tesla vozidiel, aby nebrali Autopilota ako ich náhradu, informovala agentúra Reuters.

pondelok, 10.10.2016

Tesla Motors skončila s ponukou 60 kWh verzie svojho plne elektrického SUV, Model X. V predaji tak ostali verzie 75D, 90D a P100D. Najlacnejšia verzia stojí 85 500 dolárov, top model začína na sume 135 500 dolárov.

Tesla-Model_X.ico
ZDROJ | Tesla Motors

pondelok, 10.10.2016

Automobilka Tesla Motors bude mať veľkú prezentáciu v polovici tohto mesiaca. 17. novembra sa Elon Musk chystá prezradiť nejaký produkt Tesla Motors a ďalší koncom mesiaca. Máme sa asi na čo tešiť.

pondelok, 3.10.2016

Automobilka Tesla Motors a pochválila, že v treťom kvartáli tohto roku svojim zákazníkom dokázala dodať rekordný počet elektromobilov. Celkovo sa k zákazníkom dostalo až 24 500 vozidiel, z ktorých bolo 15 800 Modelov S a 8 700 Modelov X. Podľa automobilky je to nárast o 70% oproti predchádzajúcemu kvartálu.

Tesla Model S P100D 5
ZDROJ | Tesla Motors

pondelok, 12.9.2016

Tesla Motors updatovala svoj semiautonómny systém Autopilot. Základom je využívanie radaru automobilu ako jeho primárneho senzoru. To by malo pomôcť hlavne pri zlých svetelných podmienkach, ktoré zapríčinili niekoľko nehôd. Novinkou je aj automatické vyhýbanie sa prekážok a niekoľko ďalších drobných zmien.

Tesla autopilot.ico2
ZDROJ | High Tech Joe

streda, 31.8.2016

Tesla Motors plánuje vydať nový update pre systém Autopilot v najbližších týždňoch, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na tweet Elona Muska. Update by mal prebehnúť bezdrôtovo.