pondelok, 8.7.2019

Slovenský start-up Sensoneo, ktorý sa zameriava na digitalizáciu a efektívne riadenie odpadov, získal na celoeurópskom finále súťaže Proptech StartUp Awards prvé miesto. Finále  súťaže sa konalo v Paríži ako súčasť jedného z najväčších svetových podujatí zameraných na reality, urbanistické plánovanie a property manažment MIPIM PropTech EU 2019.

streda, 27.3.2019

Start-up Revvo vyzbieral na svoj projekt prediktívnych smart senzorov pneumatík viac ako 4 milióny dolárov. Vďaka senzorom sa bude dať zistiť opotrebovanie, tlak či celkový stav pneumatiky.

ZDROJ | Revvo

streda, 27.2.2019

Ambiciózny start-up Faraday Future, ktorý pracuje na elektromobile, povedal svojim zamestnancom, aby pokračovali v neplatenej dovolenke, na ktorej sú už od decembra. Ešte na jeseň 2018 firmu opustil jeden z kľúčových investorov, čínsky realitný gigant Evergrande. Firma naďalej hľadá investora, ktorý by zabezpečil zamestnancov, informoval portál The Verge.

ZDROJ | Faraday Future

štvrtok, 8.11.2018

Švédsky start-up Furhat Robotics vytvoril umelú inteligenciu s ľudskou tvárou Furhat. Ide o sociálneho robota, ktorý je schopný zobraziť ľudské emócie. Vyzerá trochu desivo, čo myslíte?

https://www.youtube.com/watch?v=vqZgIOAW9bo

streda, 24.10.2018

Start-up Black Shark oznámil herný smartfón Helo. Ten okrem zabudovaného chladiča, ponúka RGB podsvietenie a Bluetooth ovládače, ktoré sa dajú k smartfónu pripojiť podobne ako Joy-Con ovládače na Nintendo Switch, informoval portál Engadget.

ZDROJ | Black Shark

streda, 10.10.2018

Fínsky start-up Varjo vyzbieral 31 miliónov dolárov na vývoj headsetu pre virtuálnu realitu s fotorealistickou grafikou. Headset má mať až 50-násobne lepšie rozlíšenie ako súčasné VR headsety.

ZDROJ | Varjo