piatok, 2.4.2021

Sony nenápadne oznámilo dátum konania tlačovej konferencie, na ktorej plánuje predstaviť nové produkty zo série Xperia. Podľa banneru na YouTube kanáli Sony Xperia nové zariadenia uvidíme už 14. apríla o 9.30 hod. nášho času. Na zmenu banneru s oznámením konferencie upozornil portál Droid Life.

piatok, 19.3.2021

Sony v spolupráci so spoločnosťou RTS odkúpilo práva na v súčasnosti najstarší e-športový turnaj Evolution Championship Series (Evo). Spoluzakladatelia turnaja Tom a Tony Cannon zostanú v pôsobení riadenia na poradných pozíciách. Sony  detaily odkúpenia bližšie nešpecifikovalo. Najbližšie Evo bude plne online a svoje virtuálne brány otvorí už 6. augusta.

štvrtok, 18.3.2021

Spoločnosť Sony predstavila VR ovládač pre PS5. Už na prvý pohľad vidieť, že nová technológia prešla veľkou aktualizáciou. Najväčšie pokroky sú ale ukryté vo vnútri. Novinka sa k používateľom tento rok ešte nedostane, prototypy najprv dostanú do rúk vývojári.

ZDROJ | Sony

streda, 17.3.2021

Sony predstavilo nový kompaktný reproduktor SRS-XB13 vybavený procesorom Sound Diffusion s EXTRA BASS zvukom. Jeho telo je odolné voči vode a prachu na úrovni certifikácie IP67, na jedno nabitie vydrží prehrávať hudbu zhruba 16 hodín a nechýba mu ani funkcia handsfree či technológia Google Fast Pair pre rýchle párovanie s Android smartfónom. Dostupný bude v 6 farbách za cenu od 55 eur už od apríla 2021.

ZDROJ | Sony

utorok, 9.3.2021

Prvé promo video pre Sony IMX789 je už vonku. Ako sme už písali, tento senzor bol na mieru navrhnutý pre smartfóny série OnePlus 9 a ich fotoaparáty Hasselblad. Snímač disponuje funkciou Digital Overlap HDR (DOL-HDR), ktorá je na rozdiel od rozloženého HDR schopná snímať niekoľko expozícií súčasne, čo pomáha odstraňovať „duchov“ spôsobených pohybujúcimi sa objektmi.

https://youtu.be/n51BBcjZFso