streda, 21.4.2021

Sony predstavilo limitovanú edíciu slúchadiel WH-1000XM4 s názvom „Silent White“, ktorý označuje ich kompletne biele spracovanie. Na európskom trhu budú dostupné už v priebehu mája za cenu od 430 eur. (sony)

pondelok, 19.4.2021

Sony vyvíja novú aplikáciu FlavorGraph, ktorá využíva umelú inteligenciu na odporúčanie ingrediencií. FlavorGraph by tak mohol nájsť nové kombinácie jedál, čo doteraz robil skôr šéfkuchár. Využíva na to spájanie dokopy až 1 561 molekúl chutí, ktoré prirovnáva ku chutiam, ktoré sa v kulinárstve osvedčili.

sobota, 17.4.2021

Sony sa plánuje vo väčšej miere angažovať v mobilných hrách. Napovedá tomu pracovná ponuka na pozíciu „Head of Mobile“ v PlayStation Studios, ktorú zverejnila divízia Sony Interactive Entertainment. Táto pracovná ponuka rozvírila diskusie o oživení vývoja herného smartfónu od Sony, ktorý by nadviazal na model Xperia Play.

streda, 14.4.2021

Sony predstavilo nové vlajkové lode Xperia 1 III a Xperia 5 III. Ako prvé smartfóny na svete ponúknu variabilný teleobjektív v kombinácii so snímačom Dual-PD a 4K UHD HDR OLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Poháňané sú čipsetom Snapdragon 888 s podporou 5G sietí a nechýba im ani 3,5-mm jack, odolnosť voči vode či bezdrôtové nabíjanie. Do predaja dorazia v priebehu leta.

piatok, 2.4.2021

Sony nenápadne oznámilo dátum konania tlačovej konferencie, na ktorej plánuje predstaviť nové produkty zo série Xperia. Podľa banneru na YouTube kanáli Sony Xperia nové zariadenia uvidíme už 14. apríla o 9.30 hod. nášho času. Na zmenu banneru s oznámením konferencie upozornil portál Droid Life.