pondelok, 2.9.2019

Mirobot je malý industriálny robot so 6 osami otáčania, ktorý poslúži nie len na vzdelávanie, ale aj na zábavu. V základnej verzii stojí 295 dolárov a na jeho ovládanie diaľkovo je možné pomocou ovládača alebo aplikácie v smartfóne. Viac sa dočítate v našom článku.

ZDROJ | Mirobot

piatok, 2.8.2019

Spoločnosti Electrify America a Stable Auto spoločne vyvíjajú robotické nabíjacie stanice pre autonómne elektromobily. Prvá takáto stanica bude stáť v San Franciscu, kde sa budú elektromobily nabíjať pomocou robotických nabíjačiek s výkonom 150 kW.

ZDROJ | Electrify America

pondelok, 29.7.2019

EVOLVEO rozširuje svoju ponuku robotických vysávačov o nový model RoboTrex H9, ktorý sa ovláda pomocou mobilnej aplikácie a v dizajne ukrýva motor BLDC NIDEC. Medzi ďalšie prednosti tohto robotického vysávača patrí gyroskopická navigácia, možnosť stierania vodou a taktiež HEPA filtrácia, alebo vysokokapacitná batéria. Doporučená koncová cena je 274 EUR vrátane DPH.

streda, 24.7.2019

Vedci z londýnskej Queen Mary University postavili robota chobotnice, ktorý sa hýbe presne ako jeho živá predloha. 

sobota, 20.7.2019

Značku iRobot dnes už asi netreba nikomu špeciálne predstavovať, veď na Slovensku o nej počujeme už 10 rokov, budúci rok pritom vo svete oslávi svoje 30. narodeniny. Rozhodli sme sa, že nájdeme najstarší funkčný robotický vysávač iRobot Roomba na Slovensku! Máš taký? Prihlás sa tu a vymeň ho za najnovší iRobot Roomba i7+.