utorok, 14.7.2020

Facebook, Google, Microsoft spolu s niekoľkými ďalšími technologickými spoločnosťami sa pripojili k Americkej obchodnej komore a pridali sa k žalobe proti Trumpovej vláde. Tá pretláča schválenie nového zákona, ktorý by prinútil zahraničných študentov opustiť USA, ak by ich vysoké školy implementovali on-line výučbu na jeseň tohto roku. Medzi ďalšie spoločnosti, ktoré sa pripojili k žalobe, patria Adobe, Dropbox, Spotify, Salesforce, Github, Linkedin, Paypal či Twitter.

nedeľa, 5.7.2020

Dôkazov, že Microsoft popri novej hernej konzole Xbox Series X pracuje aj na jej lacnejšej verzii, neustále pribúda. Konzola s krycím názvom Lockhart sa objavuje aj v júnovej dokumentácii pre vývojárov, ktorá hovorí o dvoch hardvérových profiloch pre vývoj hier – Anaconda a Lockhart. Lacnejšia verzia má ponúknuť výkonnostne obmedzený procesor, menej operačnej pamäte a menej hrubého výkonu, vďaka čomu bude mať aj kompaktnejšie rozmery.

piatok, 3.7.2020

Microsoft zatvorí 22 .júla brány streamovacej platformy Mixer. Partnerskí streameri budú presunutí na platformu Facebook Gaming. Konkurent pre platformu Twitch podľa slov spoločnosti nedosahoval želané výsledky v merítku priemerného počtu používateľov za mesiac. Uspieť sa jej nepodarilo ani napriek exkluzívnym partnerstvám, ktoré uzatvoril Microsoft s niekoľkými svetoznámymi streamermi.

streda, 1.7.2020

Internetový prehliadač Microsoft Edge postavený na jadre Chromium obsahuje chybu, kvôli ktorej pri používaní doplnkov AdBlock alebo AdBlock Plus v prehliadači prestane fungovať služba YouTube. Kým Microsoft chybu neodstráni, je potrebné si tieto doplnky pre blokovanie reklám dočasne deaktivovať.

piatok, 12.6.2020

Spoločnosti Google, Facebook, Microsoft a Twitter sa stali súčasťou spoločnej iniciatívy s názvom Project Protect, ktorej cieľom je boj so sexuálnym zneužívaním detí. Súčasťou nového projektu je 40 expertov, ktorá sa v priebehu najbližších 15 rokov budú zameriavať na päť rôznych oblastí súvisiacich s touto témou. Ochrániť deti v online priestore pred sexuálnymi predátormi by mali pomôcť nové technológie, ktoré z tohto projektu vzídu.

štvrtok, 21.5.2020

Spoločnosti Sony a Microsoft oznámili spoluprácu pri vývoji nového obrazového senzoru IMX500, ktorý bude využívať umelú inteligenciu Microsoft Azure. Senzor bude disponovať aj dedikovaným čipom pre umelú inteligenciu, no v pri nasadení vo firmách bude môcť senzor využívať aj umelú inteligenciu na vzdialených serveroch cez samostatnú aplikáciu. V praxi tak môže byť použitý napríklad na detekciu chýbajúcich produktov v regáloch obchodov pre upozornenie personálu na ich doplnenie.