utorok, 12.1.2021

Na CES 2021 nechýba ani Microsoft. Pochválil sa novým Surface Pro 7+ s vymeniteľným SSD, väčšou batériou a LTE konektivitou. Vylepšený je aj procesor, zariadenie teraz poháňa Intel Tiger Lake 11. generácie v konfiguráciách Core i3, i5 a i7. Surface Pro 7+ však bude zatiaľ k dispozícii len pre firemných zákazníkov.

pondelok, 11.1.2021

Microsoft toho zvyčajne na CES veľa neukáže, no tento rok je výnimkou. Surface Pro 7 dostáva vylepšeného brata s prívlastkom +. Surface Pro 7+ má vyberateľné SSD, väčšiu batériu, podporu LTE a 11. generáciu Intel procesorov. Zatiaľ však zostáva dostupný len pre business a školskú sféru.

nedeľa, 27.12.2020

Technologické spoločnosti, vrátane Microsoftu a Google, sa v pondelok pripojili k právnemu boju Facebooku proti hackerskej spoločnosti NSO a obrátili sa na federálny súd s varovaním, že nástroje izraelskej firmy sú „silné a nebezpečné“. NSO vyvíja a dodáva nástroje pre bezpečnostné zložky, vďaka ktorým sa vedia dostať do zabezpečených zariadení. Izraelská spoločnosť sa obhajuje, že jej produkty sa využívajú v boji proti zločinu. Ochrancovia ľudských práv však zdokumentovali prípady, keď sa technológia NSO použila na špehovanie na reportérov alebo právnikov.

nedeľa, 6.12.2020

Microsoft rozširuje možnosti hlasovej asistentky Cortana v operačnom systéme Windows 10 aj na hlasové vyhľadávanie súborov. Cortane stačí povedať časť jeho názvu, autora alebo kontext, v ktorom je súbor používaný, pričom v prípade firemných účtov dokáže Cortana takýmto spôsobom prehľadávať aj sieťové úložiská. Nové hlasové vyhľadávanie je súčasťou verejnej beta verzie 20270 v rámci programu Insider.

sobota, 21.11.2020

Apple spolupracuje s Microsoftom na pridaní podpory herného ovládača z novej generácie konzol Xbox Series X/S na zariadeniach s operačným systémom iOS. Vo vývojárskej beta verzii aktualizácie iOS 14.3 sa už objavili aj náznaky podpory herného ovládača DualSense z konzoly PlayStation 5