streda, 11.9.2019

Google odstránil zo svojho obchodu ďalších 24 aplikácií šíriacich malware. Spolu si ich stiahlo až pol milióna používateľov. Výskum ukazuje, že malware „Joker“ v týchto infikovaných appkách bol schopný tajne prihlásiť ľudí na prémiové predplatné služby, ukradnúť SMS správy, kontakty a dokonca získať informácie o kľúčovom zariadení, ako sú sériové čísla a čísla IMEI.

pondelok, 11.2.2019

Spoločnosti ESET sa podarilo odhaliť prvý clipper malware v Google Play Store. Ide o škodlivý softvér, ktorý zmení kopírovaný text za iný. V tomto prípade sa jednalo o krypto peňaženku MetaMask (táto služba ale zatiaľ oficiálnu aplkáciu nemá), ktorá pri kopírovaní odkazu majiteľovej krypto peňaženky vymenila odkaz za iný. Bola tak schopná ukradnúť Bitcoin a Etherum.

sobota, 17.2.2018

Spoločnosť Malwarebytes odhalila stránku, ktorá na zariadeniach s Androidom ťažila kryptomenu Monero. Stránka dokonca používateľov informovala o tom, že ich smartfón je práve využívaný na ťaženie. Na zastavenie ťaženia stačilo používateľovi zadať kód captcha.

ZDROJ | Malwarebytes

sobota, 3.12.2016

Malware zaútočil na Android obchod Google Play a infikoval viac ako milión mobilných zariadení. Nové telefóny by mali byť v bezpečí, no dávajte si pozor, čo inštalujete. Google na odstránení problému pracuje, no naďalej sa hovorí o 13 000 infikáciách denne.

gooligan-malware

štvrtok, 5.9.2019

Odborníci zo spoločnosti Kaspersky odhalili 53 531 prípadov škodlivých alebo potenciálne nechcených súborov, ktoré sa maskovali ako pomocné učebné materiály pre školy a univerzity. Na základe správy „Back to school report“ boli v období od augusta 2018 do júla 2019 takto maskované súbory použité pri 356 662 útokoch na 104 819 používateľov. 

ZDROJ | Kaspersky

štvrtok, 29.8.2019

CamScanner, obľúbená appka používaná na skenovanie dokumentov vo formáte PDF, údajne šírila škodlivý softvér. Podľa spoločnosti Kaspersky začala aplikácia nedávno šíriť malware do zariadení s OS Android. Google ju už stiahol zo svojho obchodu. Aplikácia existuje približne od roku 2010 a bola stiahnutá viac ako 100-miliónkrát.

utorok, 2.7.2019

V minulom mesiaci bolo objavených šesť škodlivých malwérov pre systém Mac, vrátane jedného, ktorý využíva chybu v programe MacOS Gatekeeper. Ďalší z nich s označením OSX / CrescentCore podniká kroky, aby sa skryl pred bezpečnostnými pracovníkmi. Spoločnosť Intego hovorí, že našla CrescentCore na viacerých webových stránkach, ktoré predstavujú aktualizáciu na Flash Player.

utorok, 12.3.2019

Facebook zažaloval dvoch ukrajincov za krádeže používateľských dát. Tie získavali prostredníctvom horoskopov a súťaží, kde sa museli používatelia najprv zaregistrovať a nainštalovať si doplnky, ktoré zachytávali množstvo dôverných informácií. Obaja muži boli obvinení z porušovania zákona o počítačovom podvode a zneužívaní prístupu k údajom bez povolenia, ako aj porušenia zmluvy a podvodu za zavádzajúce služby Facebooku.

štvrtok, 9.8.2018

Spoločnosť Netgear predstavila svoju novú službu Netgear Armor. Služba zaisťuje komplexné zabezpečenie domácej bezdrôtovej siete a k nej pripojených zariadení, ktoré ochráni pred kybernetickými útokmi, ale aj vírmi, nevyžiadanými správami, malware a podobne. Používateľ je zároveň okamžite informovaný o všetkých potencionálnych hrozbách.

ZDROJ | Netgear