utorok, 23.7.2019

TUM Hyperloop prekonal svoj starý rekord v rýchlosti, dosiahol 463 km/hod. Modul vyrobili študenti, na dĺžku má takmer 1,7 metra, šírku 50 cm a hmotnosť 50 kg. Po oznámení rekordu Elon Musk oznámil, že na budúci rok sa uskutoční súťaž vo vákuovom tuneli s dĺžkou 10 km, namiesto terajších 1,6 km (1 míľa).

ZDROJ | A. Heddergott / TUM

utorok, 16.7.2019

Spoločnosť Virgin Hyperloop One oznámila, že Regionálna dopravná aliancia v Severnej Karolíne spustila štúdiu o realizovateľnosti, ktorá by spojila mestá Raleigh, Durham, Chapel Hill a medzinárodné letisko RDU. Tieto mestá sú označované ako výskumný trojuholník, pretože sú domovom troch veľkých univerzít: North Carolina State University, Duke University a University of North Carolina v Chapel Hill.

ZDROJ | Boring Company

piatok, 24.5.2019

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies (HTT) v spolupráci so združením TÜV SÜD predložila Európskej komisii náčrt predpisov upravujúcich budovanie a prevádzku prepravných systémov Hyperloop. HTT chce týmto spôsobom regulovať bezpečnosť odvetvia, ktoré zároveň rozvíja. Spoločnosť buduje svoju prvú testovaciu trať vo Francúzsku, zatiaľ čo rokuje o budovaní tratí v Číne a Abú Zabí.

piatok, 25.1.2019

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies presunula svoju cestovnú kapsulu Quintero 1 zo Španielska do výskumného centra vo francúzskom meste Toulouse. Tento rok by mala byť vo výskumnom centre dokončená aj 320-metrová testovacia dráha.

štvrtok, 6.12.2018

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies začala spolupracovať s prevádzkovateľom Port of Hamburg. Firmy vytvorili spoločný podnik Hamburger Hafen und Logistik Aktiengesellschaft, ktorý má vyvinúť systém na prepravu nákladu z lodí pomocou technológie na prepravu kontajnerov.

piatok, 19.10.2018

Spoločnosť Virgin Hyperloop One oznámila výsledky štúdie uskutočniteľnosti trasy spájajúcej Kansas City, Columbiu a St. Louis. Cesta medzi Kansasom a St. Louis by mala trvať 28 minút, pozitívny efekt na miestnu ekonomiku vyčíslili na 410 miliónov dolárov. Počet ľudí cestujúcich medzi týmito troma mestami by sa zvýšil o 80 %.

ZDROJ | Virgin Hyperloop One

utorok, 2.10.2018

Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies predstavila svoju víziu pre tento typ prepravy cestujúcich. Svoj prototyp nazvala Quintero One, dlhý je 32 metrov, pričom kabína pre cestujúcich meria 15 metrov. Zatiaľ sa nevie, koľko ľudí sa tam zmestí, ale jeho rozmery zhruba zodpovedajú vagónu metra New Yorku.

utorok, 14.8.2018

Denník N včera informoval o tom, že Hyperloop, ktorý mal spájať Bratislavu s Viedňou nebude. Určite si pamätáte, ako sa začalo s veľkou pompou hovoriť o tomto projekte, vďaka ktorému by sa dalo prísť z jedného mesta do druhého za 8 minút. Už vtedy sa ozývali pesimistické hlasy, ktoré spochybňovali ekonomickú rentabilitu a celkovú nereálnosť projektu.

ZDROJ | Hyperloop Transportation Technologies