pondelok, 29.3.2021

Čínska skupina Geely pripravuje spustenie novej značky Zeekr, ktorá sa má orientovať na výrobu high-end a luxusných elektromobilov priamo konkurujúcich elektromobilom značky Tesla. Elektromobily Zeekr budú využívať novú platformu SEA, ktorú budú využívať aj elektromobily Lynk.

nedeľa, 31.1.2021

Elektromobily Faraday Future má pre automobilku vyrábať čínska skupina Geely v spolupráci s montážnou spoločnosťou Foxconn. Kým Geely túto spoluprácu oznamuje verejne, spoločnosť Foxconn túto správu nateraz odmietla pre agentúru Reuters komentovať. Automobilka Faraday Future je zároveň aktuálne v procese vstupu na burzu vďaka fúzii so spoločnosťou Property Solutions Acquisition, čím sa jej hodnota vyšplhá na 3,4 miliardy dolárov.

nedeľa, 17.1.2021

Spoločnosti Foxconn a Geely oznámili sformovanie spoločného podniku zameraného na výrobu elektromobilov na zákazku pre ich spoločných klientov. Spoločnosti budú v podniku držať rovnomenný 50 % podiel. Akcie spoločnosti Foxconn stúpli po oznámení tejto spolupráce o 2,4 %, akcie spoločnosti Geely zas o 1 %.

nedeľa, 3.1.2021

Čínska skupina Geely Holding plánuje už v tomto roku uviesť do predaja pod značkou Lynk & Co prvý elektromobil postavený na platforme Sustainable Experience Architecture (SEA), ktorú zároveň v rámci otvorenosti ponúka aj ostatným výrobcom. Prvým modeom bude Lynk & Co Zero EV ponúkajúci dojazd až 700 kilometrov, zrýchlenie z nuly na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a pohon všetkých štyroch kolies.

ZDROJ | Lynk & Co

pondelok, 15.4.2019

Geely, čínsky autovýrobca, ktorý investoval do Volva a Daimplera, pred niekoľkými dňami odhalil svoju prémiovú značku elektromobilov, Geometry. Spoločnosť má odvážne plány, kedy chce do roku 2025 priniesť na trh viac ako 10 plne elektrických automobilov. Už teraz ale Geometry prijíma predobjednávky na prvý elektromobil, Geometry A, ktorých m á doteraz viac ako 26 000.

ZDROJ | Geometry

 

streda, 16.1.2019

Geely, materská spoločnosť automobilky Volvo, čiastočne poodhaľuje nový elektrický sedan určený pre celosvetový predaj. Viac detailov zatiaľ Geely neprezrádza, no úplného predstavenia by sme sa mali dočkať už v najbližších týždňoch. Automobilka plánuje elektrifikovať 90 % svojich modelov najneskôr do roku 2020.

ZDROJ | Geely

štvrtok, 6.7.2017

Čínska spoločnosť Geely, ktorá vlastní švédske Volvo, kúpila spoločnosť Terrafugia. Tá sa už roky venuje vývoju lietajúceho auta. O pár rokov by sme tak mohli vidieť lietajúce auto s logom Volvo.

https://www.youtube.com/watch?v=wHJTZ7k0BXU