streda, 21.3.2018

HTC Vive Tracker sa dočkal novej verzie pre rok 2018. Táto periféria pre virtuálnu realitu podporuje systém SteamVR Tracking 2.0 a umožňuje sledovanie rôznych objektov či dokonca tela vo VR. Cena je 99 dolárov a na jedno nabitie vydrží zariadenie 4,5 hodiny.

ZDROJ | HTC

 

pondelok, 19.3.2018

HTC dnes oznámilo cenu nového headsetu HTC Vive Pro s rozlíšením 2 880 x 1 600 bodov. Predaj začne 5. apríla a novinka bude stáť 879 €. Zároveň spoločnosť znížila cenu aktuálneho HTC Vive, ktorý si budú môcť fanúšikovia kúpiť za cenu 599 € na stránkach Vive.com a Alza.sk. Ak si navyše zákazník kúpy HTC Vive Pro do 3. júna, získa ku nemu zadarmo aj predplatné v obchode Viveport na pol roka. 

ZDROJ | HTC

streda, 14.3.2018

Čínska firma vivo oznámila funkciu Super HDR podporovanú umelou inteligenciou. Tou budú disponovať pripravované Vivo smartfóny. Cieľom je zvýšiť dynamický kontrast fotky a zároveň zachovať jej prirodzenosť, informoval portál Gsmarena. Výsledok môže vyzerať aj takto.

ZDROJ | Vivo

piatok, 9.3.2018

Koncept Vivo APEX sa napriek pôvodným tvrdeniam spoločnosti napokon dostane do predaja. Stať sa tak má už o niekoľko mesiacov. Koncept zaujal najmä displejom, ktorý zaberá 91 % prednej strany, pod ktorým je zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

pondelok, 26.2.2018

Čínsky smartfón Vivo X20 Plus UD je prvým hromadne vyrábaným na svete, ktorý má čítačku odtlačkov prstov pod displejom. Ako ale táto optická technológia dopadne v prípade, že sa poškriabe samotný panel?

pondelok, 26.2.2018

Čínsky výrobca Vivo pokračuje v prekvapovaní a po predstavení prvého smartfónu s čítačkou odtlačkov prstov pod displejom dnes ukázal ďalšie zaujímavé riešenie. Vivo APEX totiž ponúka FullView displej, ktorý pokrýva celú prednú stranu. Kamera sa tak na nej nenachádza, telefón ju bude vystreľovať z hornej hrany.

ZDROJ | Engadget

pondelok, 12.2.2018

Ak patríte medzi vlastníkov smartfónu vivo, máme pre vás dobrú správu. Modely vivo X20, vivo X20 Plus, vivo X9s, vivo Xplay6, vivo X9, vivo X9s Plus a vivo X9 Plus totiž už čoskoro dostanú aktualizáciu na najnovší Android Oreo. Malo by sa tak stať v apríli.

štvrtok, 1.2.2018

Majitelia HTC Vive sa môžu ponoriť do prípadu Teda Kaczynskiho, známeho tiež ako Unamomber. Hráči sa dostanú do role agenta FBI a môžu si pozrieť všetky dôkazy súvisiace s prípadom, vrátane Kaczynskiho chatky. Hra je aktuálne dostupná v zľave za 4,24 €.

utorok, 30.1.2018

Podľa najnovších únikov spoločnosť Vivo pripravuje smartfón Xplay7, ktorý má ponúkať rekordných 10 GB RAM. Poháňať ho má procesor Snapdragon 845 a okrem toho ponúkne displej s 4K UHD rozlíšením a 256 až 512 GB vnútornej pamäte. Kedy pôjde Vivo Xplay7 do predaja zatiaľ nie je jasné.

pondelok, 29.1.2018

Čínske spoločnosti neprestávajú prekvapovať. Po tom, ako výrobca Vivo ako prvý predstavil na výstave CES smartfón s čítačkou odtlačkov prstov pod displejom chce zaujať aj Oppo. Ten má podľa najnovšieho patentu sústrediť svoj vývoj na skladací displej, ktorý by sa otváral. Viac detailov ale zatiaľ sprístupnených nie je.

ZDROJ | Oppo

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info