streda, 23.9.2020

Netatmo uviedol do predaja nový inteligentný video-zvonček, ktorý vás upozorní na návštevu pri vchode mobilnou notifikáciou. Zvonček dokáže rozpoznať pohyb neznámej osoby v okolí dverí a vďaka obojstrannému prenosu zvuku prípadne slúžiť aj na vzdialenú komunikáciu s kuriérmi. Kompatibilný je aj s platformou Apple HomeKit, pričom zabezpečuje aj tvorbu záznamu v rozlíšení Full HD pri 140-stupňovom zornom poli. V predaji bude od 28. septembra v prepočte za zhruba 299 €.

ZDROJ | Netatmo

pondelok, 4.11.2019

Spoločnosť Netatmo oznámila, že jej zariadenie Weather Station už podporuje prepojenie s platformou Apple HomeKit. Majitelia modelov vyrobených po roku 2016 si môžu stiahnuť aktualizáciu, ktorá im umožní ovládať túto meteostanicu cez aplikáciu Apple Home a hlasovú asistentku Siri.

sobota, 12.1.2019

Firma Netatmo odhalila smart zvonček s integrovanou kamerou, s možnosťou automatického detekovania osôb. Vďaka reproduktoru budete môcť aj komunikovať s človekom, ktorý vám zazvoní. Po zazvonení vám okamžite príde na smartfón upozornenie. Detailnejšie informácie sa dočítate čoskoro v pripravovanom článku.

ZDROJ | Netatmo

piatok, 6.1.2017

Francúzka spoločnosť Netatmo predstavila v spolupráci s firmou Velux na výstave CES 2017 inteligentný detektor dymu, ktorý disponuje 85 decibelovou sirénou a okamžitou notifikáciou na smartfón majiteľa s presnou polohou, kde problém vznikol. Novinka bude dostupnú v druhej polovici tohto roka za 99 dolárov (približne 94 eur).

https://youtu.be/yVCP13NWV0I

štvrtok, 3.11.2016

Netatmo uviedlo na trh novú bezpečnostnú kameru, ktorá je vybavená smart detekciou na báze AI. Netatmo Presence vie rozpoznávať ľudí, zvieratá i autá, nahráva Full HD video s 100° uhlom záberu, má time-lapse funkciu pre 24 hodín v jednej minúte a funguje s iOS alebo Android smartfónmi. Samozrejmosťou je spolupráca s IFTTT zariadeniami. Cena sa má pohybovať na úrovni 300 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=MFAqGiIxQNc

nedeľa, 4.9.2016

Netatmo predstavilo smart hlavicu pre radiátory, vďaka ktorej je možné na diaľku cez smartfón ovládať vyhrievanie v domácnosti. Výrobca tvrdí, že je s ňou možné ušetriť zhruba 37% energie, no zjavne len v bytoch, v domoch predsa kotol kúri tak či tak.

https://www.youtube.com/watch?v=i5aZwzsDt6I

pondelok, 11.1.2016

Spoločnosť Netatmo predstavila novú bezpečnostnú kameru, ktorá je schopná rozpoznávať ľudí. Kamera Netatmo Presence tak dokáže hravo zhodnotiť, či sa jedná o známu osobu, alebo niekoho nepovolaného. Okrem toho však kamera rozpozná aj autá a zvieratá. Samozrejme je Presence pripojená k internetu a o všetkom dá vedieť pomocou push notifikácií.

https://youtu.be/MFAqGiIxQNc

pondelok, 6.1.2020

Na CES 2020 nechýbajú ani startupy. Jedným z nich je francúzsky Netatmo, ktorý tu predstavil nový systém Smart Door Lock na odomykanie dverí. Používateľ môže použiť smartfón alebo NFC kľúč, ktorý môže v prípade straty zablokovať cez aplikáciu.