streda, 25.10.2017

Európou sa šíri nový ransomvér, tzv. Bad Rabbit (podľa ESETu Diskcoder.D), ktorý zasiahol siete v Rusku, Turecku, Nemecku i na Ukrajine. Bezpečnostné spoločnosti Kaspersky Lab a ESET varujú pred falošnou aktualizáciou Adobe Flash, cez ktorú sa ransomvér šíri. Medzi zasiahnutými sú napríklad ruské mediálne spoločnosti Interfax a Fontanka.ru, ale aj letisko v Odese, metro v Kijeve či ukrajinské Ministerstvo infraštruktúry. Podrobnejšie informácie pripravujeme do samostatného článku.

ZDROJ | Kaspersky Lab

streda, 11.10.2017

Izraelská tajná služba zistila, že ruskí hackeri používali na špionáž antivírusový softvér od Kaspersky Lab, ktorý používa viac ako 400 miliónov používateľov po celom svete vrátane amerických vládnych agentúr, informovala agenútra Reuters. Spoločnosť Kaspersky Lab odmieta tvrdenie, že sa oni alebo ich softvér podieľal na kyberšpionáži.

ZDROJ | Kaspersky Lab

pondelok, 15.5.2017

Posledný týždeň sa po celom svete objavujú informácie o masívnom hackerskom útoku v podobe ransomwaru, ktorý napadol aj britské nemocnice. Spoločnosti Kaspersky Lab sa podarilo útok detekovať a zablokovať. Ransomware s názvom WannaCry spôsobil viac ako 45 000 útokov po celom svete.

ZDROJ | securelist

streda, 10.5.2017

Pokiaľ sa zaujímate o kybernetickú bezpečnosť, prípadne vám táto oblasť nie je ľahostajná, budete mať dnes zajtra 11. 5. zaujímavú príležitosť. Eugen Kaspersky, CEO spoločnosti Kaspersky Lab, bude o 15.00 CET naživo odpovedať na otázky na Reddit.com v rámci Ask me anything projektu. Zopovie vám otázky z oblastí napr. „The future of cybersecurity“, „The threat of cyber-warfare“, „The challenge of attribution“ a iné.

štvrtok, 30.3.2017

Finančné organizácie po celom svete musia čeliť čoraz sofistikovanejším kybernetickým hrozbám. Dôsledkom toho neustále narastajú aj náklady spojené s kyberútokmi – či už ide o samotné straty spôsobené incidentom alebo náklady súvisiace s nápravou škôd. Podľa prieskumu 1 spoločnosti Kaspersky Lab a B2B International utrpeli finančné inštitúcie v minulom roku jedným kyberútokom v priemere takmer miliónovú stratu (926,000 dolárov, čo je v prepočte 861,551 eur pri aktuálnom kurze).

ZDROJ | Kaspersky Lab

streda, 4.1.2017

V súčastnosti ransomvér zaútočí každých 40 sekúnd na niektorý z firemných serverov, bežní používatelia sú vystavení tejto hrozbe už každých 10 sekúnd. CryptXXX je jedným z najnebezpečnejších druhov ransomvéru. Minulý rok v apríli a máji sa podarilo dešifrovať staršie verzie a dnes je už dostupný bezplatný dešiforvací nástroj RannohDecryptor na jeho v poradí už tretiu verziu.

RannohDecryptor
ZDROJ | Kaspersky Lab

štvrtok, 9.6.2016

Finančné inštitúcie na svete hlásia nárast útokov zameraných na kartové platobné systémy, akými sú najmä bankomaty či POS terminály. Ochrana týchto zariadení je často obmedzená vzhľadom na zastaranosť ich operačných systémov, ktoré často nie sú kompatibilné so súčasnými bezpečnostnými riešeniami. Kaspersky Lab vyvinul produkt, ktorý dokáže zabezpečiť ochranu rôznym typom zariadení a je kompatibilný až pre sedem generácií počítačového hardvéru.

Kaspersky KESS infografika 01
ZDROJ | Kaspersky