sobota, 15.9.2018

Sonos uviedol nový update v aplikácii IFTTT, ktorý pridáva možnosť prehrávania skladieb, keď vojdete do domu, zníži hlasitosť, keď vám niekto zvoní na zvonček pri dverách, alebo si môžete zosynchronizovať hudbu so svetlami, ak máte žiarovky Philips Hue.

ZDROJ | Sonos

sobota, 17.2.2018

Asistentka Cortana od Microsoftu už konečne podporuje platformu IFTTT. Konkurenčný Google Assistant túto podporu získal už v roku 2016 a Amazon Alexa ešte o rok skôr. Cortana sa tak touto cestou otvára viac než 550 aplikáciám a zariadeniam, ktoré IFTTT podporujú.

utorok, 21.11.2017

Robotické vysávače Roomba získali podporu platformy IFTTT. Aktuálne si majitelia týchto vysávačov môžu nastaviť, aby sa po ich odchode z domu automaticky spustilo vysávanie, alebo aby sa vysávanie zastavilo, keď na telefóne príjmu hovor. Vysávač môže dokonca po ukončení vysávania uverejniť status na Twitter či Facebooku.

ZDROJ | IFTTT

štvrtok, 25.5.2017

IFTTT chce zaujať čo najviac fanúšikov uľahčovania si života pomocou tzv. appletov a tak spúšťa Maker. Vďaka tomuto nástroju bude možné vytvárať nové a nové applety (jednoduché funkcie na spúšťanie rôznych akcií smart zariadení).

streda, 26.4.2017

ICQ najnovšie ponúka integráciu s platformou IFTTT. Používatelia teraz môžu jednoducho odosielať príspevky a fotografie z iných sociálnych sietí a aplikácií do živých rozhovorov a kanálov ICQ prostredníctvom synchronizácie služieb.

ZDROJ | IFTTT

pondelok, 15.8.2016

Známa platforma IFTTT mieri do smartfónov a ich aplikácií. S množstvom partnerov sa totiž tvorcovia dohodli na pridaní IFTTT do ich aplikácií. Výsledkom je možnosť vytvárania a úpravy tzv. receptov aj cez konkrétne aplikácie k smart zariadeniam v domácnosti.

IFTTT
ZDROJ | IFTTT

utorok, 26.1.2016

BMW je prvou automobilkou sveta, ktorej vozidlá pripojíte cez IFTTT, teda Internet of Things. Myšlienka je jasná. Po naštartovaní vášho BMW sa napríklad vypnú všetky svetlá v dome, TV, audio sústava či iné zariadenie, aktivuje sa alarm či zníži kúrenie. Možnosti majú byť nekonečné. Všetko to bude fungovať vďaka BMW Labs.

BMW Labs
ZDROJ | BMW Labs

štvrtok, 28.3.2019

TomTom dnes oznámilo uvedenie novej verzie TomTom Go Premium. Ide o najmodernejšiu satelitnú navigáciu, ktorá sa stará nielen o navigovanie, ale aj bezpečnosť. TomTom Go Premium prichádza s novými funkciami, napríklad integráciou IFTTT. Viac informácií nájdete v pripravenom článku.

ZDROJ | TomTom

sobota, 23.3.2019

Nároční používatelia Gmailu nemali dobrý týždeň. Najprv sa dozvedeli, že Inbox sa ide onedlho vypnúť (2. apríla) a teraz prichádza ďalšia zlá správa. Gmail prestane od 31. marca podporovať obľúbené funkcie služby IFTTT, ktorá umožňuje používať jednoduché príkazy, tzv. applety. IFTTT vysvetľuje, že zachovanie týchto funkcií v súvislosti s pripravovanými zmenami rozhrania API od Google by bolo finančne náročné.

pondelok, 28.1.2019

Trump po zvolení do funkcie začal apelovať na americké firmy, aby svoju výrobu sústredili v USA. Jednou z nich je aj Apple. Spoločnosť ale prišla na to, že pri produkcii na domácom trhu nevie dodávateľ vyrobiť dostatočné množstvo špeciálnych skrutiek. I preto sa výroba naďalej sústreďuje v Ázii.