sobota, 9.11.2019

AR headset Microsoft HoloLens 2, ktorý bol predstavený začiatkom tohto roku, je už v predaji za 3 500 dolárov. Oficiálne je v predaji v Spojených štátoch, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Austrálii, Spojenom kráľovstve a na Novom Zélande. Absencia jeho oficiálneho predaja na našom trhu však nie je až takým problémom. Headset je aktuálne primárne určený skôr pre vývojárov a spoločnosti, ktoré ho dokážu aplikovať do svojich pracovných procesov.

piatok, 3.5.2019

Microsoft bude k vývojárskej verzii HoloLens 2 pribaľovať 3-mesačnú licenciu na Unity Pro, Unity PiXYZ plugin a kredity na využitie Azure služieb. Vývojárska verzia bude okrem toho dostupná už od 99 dolárov mesačne, pričom pôvodne mala stáť 125 dolárov mesačne. Pri priamej kúpe vývojári zaplatia 3 500 dolárov jednorázovo.

pondelok, 25.2.2019

Microsoft predstavil nové okuliare pre rozšírenú realitu, nástupcu známeho modelu HoloLens. Microsoft HoloLens 2 majú byť lepšie v každom smere, ich cena 3 500 dolárov však spoľahlivo zaručí, že sa dostane do rúk len profesionálom a technologickým nadšencom.

https://youtu.be/eqFqtAJMtYE

piatok, 22.2.2019

Microsoft rozširuje svoju platformu HoloLens už aj na smartfóny. Pre Android vydá aplikáciu Remote Assist na vzdialenú pomoc pri opravách produktov a pre iOS vydá aplikáciu Product Visualize, ktorá slúži na vizualizáciu veľkých vozidiel a ťažkej techniky v rozšírenej realite.

ZDROJ | Microsoft

piatok, 3.11.2017

Microsoft rozširuje predaj HoloLens do ďalších 29 krajín, medzi ktoré patrí aj Slovensko. Tieto okuliare pre zmiešanú realitu sa veľmi neujali na trhu pre bežných spotrebiteľov, no tešia sa úspechu vo firmách. Z tohto dôvodu získal HoloLens aj hodnotenie IP50, ktoré umožňuje HoloLens použiť aj ako ochranné okuliare pri práci.

https://youtu.be/EIJM9xNg9xs

nedeľa, 24.9.2017

Automobilka Ford využíva zmiešanú realitu HoloLens od Microsoftu pri navrhovaní nových automobilov. Takýmto štýlom vie spoločnosť značne znížiť náklady na vývoj a taktiež zrýchliť celý proces. Ford chce HoloLens zapojiť čo do najväčšieho počtu činností vo firme.

https://youtu.be/3QyA7HhIYkg

utorok, 25.7.2017

Microsoft naplno pracuje na nových okuliaroch s rozšírenou realitou, HoloLens 2. Tie majú byť vybavené čipom s umelou inteligenciou, teda strojovým učením. Tá bude pracovať vďaka novému co-procesoru HPU (Holographic Processing Unit).

https://www.youtube.com/watch?v=AIGYy8u7Fy0

pondelok, 10.7.2017

Microsoft rozširuje spoluprácu pre partnerov a zákazníkov HoloLens AR okuliarov. Program Mixed Reality Partner Program má združovať už i terajších partnerov pri vývoji najrôznejších riešení pre HoloLens.

https://www.youtube.com/watch?v=p6pB5Io5MEA

sobota, 6.5.2017

Microsoft HoloLens sa v budúcnosti môže využívať i pri chirurgických zákrokoch. Pomôcť má vývojárska spoločnosť Scopis, ktorá špeciálne na tieto prípady vytvorila aplikáciu. Tá bude počas operácie zobrazovať doktorovi informácie o pacientovom stave, pričom by mala pomôcť i s presnosťou.

https://youtu.be/xvbWE4OsKxY