piatok, 26.3.2021

Elon Musk potvrdil, že nový Model S Plaid bude dostupný aj v 7-miestnej verzii napriek tomu, že táto možnosť zatiaľ v konfiguračnom systéme dostupná nie je. Na rozdiel od doterajších doplnkových sedadiel určených primárne pre malé deti bude nový 7-miestny variant vhodný aj pre dospelú posádku. Zároveň si má v tejto verzii zachovať aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 2 sekundy.

štvrtok, 11.3.2021

Elon Musk vysvetlil, prečo explodovala raketa Starship SN10 krátko po pristátí. Príčinou bol nízky ťah kvôli nedostatočnému prúdeniu hélia z palivovej nádrže.

nedeľa, 14.2.2021

Elon Musk v podcaste Joe Rogan Experience priznal, že Tesla v budúcnosti vyrobí aj plne elektrický karavan, hneď ako to dovolí kapacita výroby batérií. Takýto karavan by mal mať podľa Muska na streche solárne panely vyrábané priamo Teslou, ktoré by priebežne karavan napájali elektrinou a zároveň nabíjali jeho batérie.

nedeľa, 14.2.2021

Elon Musk bol už po tretí krát hosťom podcastu Joe Rogan Experience, kde sa okrem iného rozhovoril aj o schopnosti elektromobilu Tesla Roadster vznášať sa a o tryske, ktorá má byť umiestnená za jeho zadnou poznávacou značkou. Nový Roadset bol už opakovane odložený, do predaja sa má však definitívne dostať už budúci rok, pričom už tento rok dospeje do výrobnej fázy.

nedeľa, 14.2.2021

Elon Musk počíta s tým, že služba Starlink môže jedného dňa vstúpiť na burzu. Podmienkou je, aby bol príjem peňazí z jej prevádzky dlhodobo predvídateľný. Služba sa zrejme bude musieť v takomto prípade oddeliť od spoločnosti SpaceX, ktorú Musk otvoriť akcionárom nechce.

piatok, 5.2.2021

Elon Musk to vydržal bez sociálnej siete Twitter celých 46 hodín. Výkonný riaditeľ najprv avizoval, že si dáva od tejto sociálnej siete oddych, no už po 46 hodinách zverejnil najnovší záznam pristátia rakety Falcon 9 na námornej plošine. Sériou ďalších tweetov následne spôsobil zvýšenie ceny kryptomeny Dogecoin.

piatok, 29.1.2021

Elon Musk potvrdil, že Tesla bude v budúcnosti vyrábať aj dodávkové elektromobily. CEO spoločnosti uviedol, že skonštruovať prototyp je celkom ľahké, horšie je uviesť novinku do komerčného predaja. V prípade elektromobilov je ďalším problémom obmedzená produkcia batérií, ktoré sú pre nováčikov v tomto biznise prakticky nedostupné.

piatok, 8.1.2021

Elon Musk má pre svoju vesmírnu spoločnosť SpaceX ďalší zdanlivo šialený nápad, raketu Super Heavy sa v budúcnosti pokúsi pri pristátí chytiť pomocou štartovacej veže. Raketa by sa tak zaobišla aj bez pristávacích nôh, na rakete by zostali iba bočné „plutvy“ v súčasnosti využívané na smerovanie rakety.

pondelok, 4.1.2021

Elon Musk mal pre svoju automobilku Tesla cieľ vyrobiť 500 000 áut za rok 2020. Spoločnosť ale teraz oznámila svoje výsledky, v ktorých sa uvádza, že vyrobených bolo 499 550 vozidiel, a teda 99,91 %. To ale stále predstavuje rekord v počte áut, ktoré Tesla za rok vyrobila.

ZDROJ | Tesla

streda, 23.12.2020

Elon Musk potvrdil špekulácie, že sa v minulosti pokúsil predať svoju automobilku Tesla spoločnosti Apple. Predať ju bol ochotný ešte začiatkom minulého roka za zhruba 1/10 jej dnešnej hodnoty. Tim Cook však jednanie o odkúpení zastavil hneď na začiatku, s Elonom Muskom sa totiž odmietol stretnúť.