Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

marec 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb   apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Apple v spolupráci s americkou agentúrou CDC vydalo novú aplikáciu Apple COVID-19 a spustilo novú webovú stránku COVID-19 Screening Tool, ktorá má používateľom poskytnúť všetky potrebné informácie o novom ochorení. Nové nástroje sú však primárne určené pre Spojené štáty, preto novú aplikáciu v slovenskej mutácii obchodu App Store nenájdete.

Portál InsideEVs si všimol na novom elektromobile Tesla Model Y zvláštnu konštrukčnú vlastnosť, ktorá ovplyvní prípadné škody pri nehodách s nárazom do zadnej časti tohto vozidla. Konštrukcia kufra totiž zasahuje až do zadného nárazníku, čím sa aj pri najmenšom náraze do zadnej časti poškodí nielen zadný nárazník, ale aj samotný kufor vozidla.

ZDROJ | InsideEVs

Situácia aktuálne nie je ľahká, aj napriek tomu sme sa však rozhodli pripraviť novú časť talkshow TECHTALKS, v ktorej na kresle hosťa privítame marketingového šéfa O2 Slovakia, Igora Tótha. Porozpráva nám nielen o tom, ako sa zmenila jeho práca vplyvom aktuálnej krízy, ale aj to, ako sa zmenil napríklad dátový prenos potom, ako veľká časť zákazníkov ostala doma. Dozviete sa aj to, ako si Igor predstavuje budúcnosť firiem po kríze a čo sa z nej môžeme poučiť.

Spoločnosť Zoom po odhalení, že jej aplikácia pre iOS odosiela dáta o používateľoch spoločnosti Facebook aj napriek tomu, že pre prihlásenie nepoužili svoj účet na tejto sociálnej sieti, kontroverznú časť kódu zo svojej aplikácie odstránila. Ak aplikáciu Zoom pre iOS používate aj vy, aplikáciu stačí aktualizovať cez App Store. (Vice)

Spoločnosť Abbott vyvinula nový prístroj na testovanie vzoriek ochorenia COVID-19, ktorý dokáže poskytnúť zdravotníkom pozitívne výsledky už do 5 minút a negatívne výsledky do 13 minút od vloženia vzorky. Zariadenie získalo v rámci núdzového urýchleného procesu povolenie pre použitie v Spojených štátoch.

Spoločnosť OneWeb, ktorá mala ambíciu vybudovať satelitný internet podobný Starlinku od spoločnosti SpaceX, požiadala o vyhlásenie bankrotu. Na obežnej dráhe Zeme necháva 74 satelitov, o ktoré sa bude starať úzka skupina zamestnancov, ktorých spoločnosť na rozdiel od zvyšku špecificky pre tento účel neprepustí. Ďalšie kroky spoločnosti sú v tejto chvíli nejasné.

Spoločnosť Dyson vyvinula za 10 dní vlastný pľúcny ventilátor, ktorým chce pomôcť pacientom v kritickom stave spôsobenom novým koronavírusom. Ventilátor zatiaľ neprešiel zdravotníckym certifikačným procesom, vláda Spojeného kráľovstva si však už od firmy objednala 10-tisíc kusov. Ďalších 5-tisíc kusov Dyson daruje bezplatne rôznym krajinám, pričom tisíc kusov z toho poputuje do nemocníc v Spojenom kráľovstve. (CNN)

Čínsky joint venture SAIC-GM-Wuling predstavil nový mikroelektromobil určený exkluzívne pre čínsky trh. Poháňať ho bude elektromotor s výkonom 27 koní, zatiaľ čo pri batériách bude k dispozícii variant s kapacitou 9,2 kWh a 13,8 kWh. Napriek dĺžke 2,9 metra však dokáže odviezť štyroch cestujúcich. Jeho cenu však zatiaľ nepoznáme. (ChinaPEV)

ZDROJ | SAIC-GM-Wuling

Online výučbu nórskych študentov cez videohovor v službe Whereby narušil nahý muž, ktorý pravdepodobne uhádol kód konkrétnej videokonferencie, ktorá okrem náhodne vygenerovaného názvu nebola chránená žiadnym heslom.

Ako prežiť domácu karanténu s pomocou technológií i bez nich? V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN sa venujeme súčasnej mimoriadnej situácii z rôznych uhlov, či už z pohľadu improvizovanej zábavy pomocou filmov, seriálov, aplikácií a hier, alebo aj z pohľadu vzdialeného vzdelávania či zdravého životného štýlu.

Spoločnosť EIZO uviedla na čínsky trh 21,6″ 4K AMOLED displej FORIS NOVA s podporou vysokého dynamického rozsahu, ktorý je primárne určený na konzumáciu multimediálneho obsahu a hranie hier. V Japonsku, kde je monitor v predaji už od konca minulého roka, stojí v prepočte 2 900 eur.

ZDROJ | EIZO
marec 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« feb   apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031