Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

december 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov   jan »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Apple pridalo v novej aktualizácii operačného systému iOS 13.3 funkciu Komunikačné obmedzenia, ktorá umožňuje rodičom kontrolovať, ako dlho a ským komunikujú ich deti. Obmedzenie na komunikáciu iba s ľuďmi, ktorých má dieťa v kontaktoch, je však možné jednoducho obísť. Po prijatí správy z neznámeho čísla si vedia deti toto číslo pridať do kontaktov, čím získajú aj možnosť na toto číslo volať. Apple už pracuje na oprave.

Tohtoročný ročník akademickej súťaže IT SPY, ktorá vyberá najlepšiu IT diplomovú prácu z väčšiny univerzít v Čechách a na Slovensku, vyhral Jan Bayer z pražskej Fakulty elektrotechnické ČVUT, ktorý navrhol 6-nohého záchranárskeho robota, ktorý sa dokáže pohybovať v neznámom prostredí celkom autonómne. Druhú miesto získal Michal Hucko zo slovenskej Fakulty informatiky a informačných technológií na STU v Bratislave. Jeho algoritmus pomáha internetovým vývojárom v reálnom čase identifikovať stratených a zmätených webových používateľov. (TS)

Apple odkúpilo spoločnosť Spectral Edge, ktorá sa zaoberá vylepšovaním kvality fotografií pomocou infračerveného obrazu a umelej inteligencie. Práve umelú inteligenciu už Apple vo fotoaparátoch najnovších iPhonov využíva.

Dan Ammann, riaditeľ divízie Cruise, ktorá pod spoločnosťou General Motors vyvíja autonómne vozidlá, v najnovšom blogovom príspevku hovorí o svete bez áut. Podľa neho by sme sa mali ako spoločnosť zamyslieť nad úlohou áut, nad ich nadvládou nad mestami, ako aj nad ich produkciou emisií. Ammann vyzdvihuje najmä hromadnú dopravu, mikromobilitu a aplikácie zdieľanej dopravy.

Intel predstavil novú RealSense Lidar Depth Camera, teda v preklade kameru s integrovaným Lidar senzorom, ktorý slúži na snímanie hĺbky priestoru vo vzialenosti od 25 centimetrov až po 9 metrov. Nový model s označením L515 bude v predaji od 27. apríla za cenu 350 dolárov.

Majitelia Apple Watch čoskoro budú môcť synchronizovať údaje o tepe srdca so zariadeniami spoločnosti Orangetheory Fitness vďaka novému príslušenstvu OTbeat Link. Novinka sa dostane do predaja v prvom štvrťroku 2020 s cenou 129 dolárov.

Tesla Cybertruck doslova vyzýva dizajnérov na úpravu a tak od jeho oficiálneho predstavenia internet zaplavili desiatky rôznych návrhov, ako by sa dal jeho dizajn vylepšiť pomocou potenciálnej doplnkovej výbavy. Kompletnú galériu vytvoril portál Electrek.co.

Samsung už predal 1 milión kusov skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold. To je pomerne vysoké číslo aj na predaj bežného modelu, pričom v tomto prípade navyše išlo o drahý a zo začiatku kvalitatívne nie veľmi vydarený model. Samsung medzitým kvalitu modelu Galaxy Fold vyriešil, pričom sa už hovorí aj o jeho nástupcovi.

Opotrebované batérie z elektromobilov chce Mitsubishi použiť na napájanie svojho závodu v meste Okazaki. Solárny systém umiestnený na streche závodu bude schopný vyprodukovať 3 GW energie za rok, zatiaľ čo batériový systém bude slúžiť na úschovu 1 MWh elektrickej energie. Tento systém napájania spoločnosti umožní znížiť produkciu emisií aj náklady pri výrobe nových vozidiel.

Súčasťou hry Beat Saber sa už stala aj americká skupina Green Day, ktorej prídavný balík sa aktuálne predáva za 9 dolárov. Balík obsahuje piesne „American Idiot“, „Boulevard of Broken Dreams“, „Father of All…“, „Fire, Ready, Aim“, „Holiday“ a „Minority“.

Samuel L. Jackson je už súčasťou platformy Amazon Alexa. Používatelia môžu Alexu požiadať, aby sa Jacksona niečo opýtala, alebo aby mu niečo povedala, na čo budú počuť niektorú z preddefinovaných odpovedí na presne stanovené otázky. Ich zoznam môžete nájsť na stránke spoločnosti Amazon.

Klienti 365.bank a Poštovej banky si od dnes môžu vyberať hotovosť z bankomatov aj bezkontaktne. Túto možnosť môžu využívať v sieti 187 bankomatov aj klienti iných bánk a to aj v prípade, že to bankomaty ich bánk nepodporujú. (TS)

Spotify začne odporúčať podcasty aj neplatiacim používateľom, ktorí podcasty v tejto aplikácii nikdy predtým nepočúvali. Spotify používateľom v Spojeným štátoch, Kanade, Veľkej Británii, Brazílii, Nemecku, Švédsku, Austrálii, Mexiku, Írsku a na Novom Zélande na hlavnej obrazovke ponúkne nové tlačidlo „Get podcast for you“, na čo si následne budú môcť vybrať niekoľko tém, ktoré ich zaujímajú.

Google začne v aplikácii Správy na Androide zobrazovať informáciu o tom, či ide o legitímnu správu alebo potenciálny spam. Konkrétne takto budú overené správy od firiem, ktoré zvyčajne odosielajú overovacie alebo potvrdzovacie SMS správy. Pri legitímnych firmách bude zobrazené ich logo, názov a značka overenia.

Spoločnosť beyerdynamic predstavila špeciálnu edíciu troch modelov slúchadiel Amiron Wireless Copper, DT 990 Special Black Edition a DT 880 Special Black Edition. Limitovaná edícia Copper je osadená medenými prvkami, zatiaľ čo séria Black Edition ponúkne čierne prevedenie a špeciálne upravený hlavový most. (TS)

ZDROJ | beyerdynamic

General Motors plánuje, že do roku 2030 budú väčšinu modelov v portfóliu značky Cadillac tvoriť elektromobily. Automobilka však aj naďalej plánuje ponúkať aj modely so spaľovacími motormi, ak po nich bude dopyt. Okrem toho chce Cadillac ponúknuť aj veľké elektrické SUV podobné modelu Escalade.

Google prináša režim tlmočníka do aplikácie Google Assistant pre iOS aj Android. Používatelia môžu asistenta slovne požiadať o to, aby bol ich tlmočníkom, resp. aby im prekladal konkrétny jazyk, na čo sa následne na obrazovke začne objavovať simultánny preklad reči. Režim tlmočníka podporuje 44 jazykov vrátane slovenčiny.

NASA objavila zamrznutú vodu pod povrchom Marsu. Vedci vytvorili mapu povrchu Marsu, ktorá ukazuje, kde sa zrejme nachádza ľad. Na niektorých miestach je ľad len 2,5 cm pod povrchom, vďaka čomu je pre budúcich návštevníkov ľahko prístupný. Studené farby predstavujú ľad bližšie k povrchu, teplé farby sú uložené hlbšie.

ZDROJ | ESA
december 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« nov   jan »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031