Pozrite si zoznam zverejnených správ pre každý deň.

február 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan   mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Dacia dospela, opeknela a najmä technologicky výrazne poskočila – napríklad o bezdrôtovom Apple CarPlay a Android Auto môžu aj majitelia mnohých prémioviek len snívať! Pritom cenou Dacia stále dokáže prekvapiť, v tom dobrom. Pozrite sa, aké je Sandero vo verzii Stepway takmer v plnej výbave.

Android verzia aplikácie Fotky Google sa dočkala pokročilých nástrojov na úpravu videí s možnosťou ich orezu, pridávania filtrov či úpravy jasu, kontrastu, bieleho bodu ďalších aspektov obrazu. Google okrem toho sprístupňuje niektoré nástroje pre úpravu fotografií, ktoré boli doteraz dostupné iba na smartfónoch Pixel, aj na ostatných smartfónoch s Androidom, prístupné sú však iba pre predplatiteľov Google One.

Apple vydalo samostatnú aplikáciu pre iOS využívajúcu rozšírenú realitu na propagáciu novej série seriálu For All Mankind. Aplikácia For All Mankind: Time Capsule rozširuje dej seriálu o udalosti, ktoré sa odohrali medzi prvou a druhou sériou, ktorá bude mať svoju premiéru v službe Apple TV+ už 19. februára.

Volkswagen Group a Microsoft spájajú svoje sily pri vývoji autonómnych riadiacich systémov. Spolupráca týchto dvoch spoločností nie je úplnou novinkou, Microsoft už niekoľko rokov spolupracuje s touto automobilkou na vývoji áut s pripojením na cloudové výpočtové centrá. Nová forma spolupráce má ťažiť z platformy Azure pri spracovaní veľkých objemov dát zhromaždených pri vývoji autonómneho riadenia v rámci operačného systému VW.OS.

Jack Dorsey a Jay Z oznámili založenie nadácie ₿trust, do ktorej spoločne investujú 500 Bitcoinov, v aktuálnej hodnote takmer 20 miliónov eur. Účelom nadácie má byť podpora rozvoja tejto kryptomeny v Afrike a Indii s konečným cieľom urobiť z nej „hlavnú menu internetu“.

Čínska spoločnosť vivo si patentovala nový druh smartfónu s ohybným displejom prechádzajúcim cez výklopnú spodnú hranu smartfónu až na jeho zadnú časť. Patent neprezrádza ďalšie špecifikácie smartfónu, no nákresy ukazujú celkovo päť fotoaparátov s pozdĺžnou LED diódou, akú ponúka aj vivo x50 Pro.

ZDROJ | LetsGoDigital

Telekom pripravil pri príležitosti Valentína špeciálnu akciu s balíkom dát navyše. Ak vlastníte kartu Easy, v nedeľu 14. februára 2021 si budete môcť aktivovať 1 GB denný balík s platnosťou 24 hodín. Ak vlastníte kartu Predplatenka, v tento deň si na 24 hodín budete môcť aktivovať až 2 GB dát navyše. Balík sa bude dať aktivovať v Telekom aplikácii alebo cez stránku m.telekom.sk.

Filmová služba HBO Max odštartuje v priebehu júna v 39 nových lokalitách v Latinskej Amerike. Pôjde o prvý región mimo Spojených štátov, kde spoločnosť WarnerMedia túto službu sprístupní. Existujúci zákazníci služby HBO Go získajú prístup k novej službe HBO Max automaticky a to bez ohľadu na to, či si ju predplácajú priamo alebo cez svojho operátora.

Víťazom súťaže Sony World Photography Awards 2021 za Slovensko sa stal Peter Svoboda. Do tohto ročníka súťaže, za ktorou stojí Svetová fotografická organizácia (WPO) a spoločnosť Sony, bolo prihlásených viac ako 330 000 snímok z 220 regiónov, pričom viac ako 165 000 fotografií bolo prihlásených do otvorenej súťaže, z ktorej boli vyberaní víťazi národných cien.

Na internet uniklo video ukazujúce nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 11 Ultra. Smartfón má disponovať miniatúrnym displejom na zadnej strane, ktorý sa zíde pri tvorbe selfie fotografií pomocou 50 Mpx hlavného snímača alebo 48 Mpx ultraširokouhlého fotoaparátu, ktorému na zadnej strane robí spoločnosť aj 48 Mpx periskopický fotoaparát so 120-násobným priblížením.

Obľúbená aplikácia Fotky Google vylepšuje možnosti zobrazenia videa pridaním priblíženia alebo oddialenia prstom spolu s gestom dvojitého klepnutia. Vďaka tejto novinke si môžete rýchlo skontrolovať svoje zábery, napríklad ich ostrosť aj na malej obrazovke smartfónu. Zatiaľ sa uvoľňuje v testovacom režime.

Hopin prináša nový inovatívny spôsob nákupu cestovných lístkov pre verejnú dopravu. Nákup cestovného lístka priamo cez aplikáciu alebo pomocou platobnej karty sa tak stáva skutočnosťou. Vďaka bezkontaktným terminálom môžu cestujúci využiť jednoduchší a rýchlejší nákup cestovného lístka. Trnavská župa realizuje s Hopin pilotný projekt v spolupráci so SAD Dunajská Streda na trase Gabčíkovo – Šamorín – Bratislava.

február 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan   mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728