Runcible – okrúhly hybrid medzi telefónom a vreckovými hodinkami

ZDROJ | indiegogo

Ste už unudení zo všetkých tých čiernych obdĺžnikov? Novinka na Indiegogo je potom práve pre vás, pretože ponúka guľatý telefón.

https://vimeo.com/170711272

Spoločnosť Monohm začína prijímať predobjednávky pre Runcible – projekt guľatého telefónu, ktorý je hybridom medzi telefónom a vreckovými hodinkami.

Po prvýkrát bol tento zaujímavý koncept telefónu predstavený na MWC (Mobile World Congress) 2015 v Barcelone. Od tej doby ubehlo už veľa času a spoločnosť ponúka hotový produkt na predobjednanie.

Runcible 05
ZDROJ | indiegogo

Čo za jeho cenu 399 $ dostanete? Srdcom zariadenia je štvorjadrový procesor Snapdragon 410, grafika Adreno 306, 1 GB pamäte RAM a 8 GB dostupného vnútorného úložiska.

Samozrejme, nechýba Wi-Fi, Bluetooth 4.1, a nezvyčajný 7-megapixlový fotoaparát. Obrazovka má 2,5 palca, rozlíšenie 640 x 640 pixlov, s počtom 256 pixlov na palec.

Takáto výbava však nebola plánovaná od začiatku. Obzvlášť nie to, že Runcible bude bežať na Androide 5.1, nad ktorým vývojári postavili nadstavbu nazývanú BuniOS.

Runcible 02
ZDROJ | indiegogo

V Monohm chceli vydať Runcible už pred rokom s cieľom odoslať ho do konca roka 2015 zákazníkom, ktorý si ho predobjednali. Prišli však 2 veľké problémy s ktorými sa musela spoločnosť popasovať.

Tým prvým bol ten, že prvé verzie zariadenia mali bežať na FirefoxOS, ku ktorému potrebovali nájsť správny procesor, ktorý by dokázal s týmto systémom správne fungovať.

Pozrite siiBackPack – multifunkčný ruksak pre „technokratov“

Procesor našli, no netrvalo to dlho a výrobca tohto čipu prestal s jeho výrobou.

Runcible 03
ZDROJ | indiegogo

Jednalo sa určite o problém, no nie až tak veľký aký prišiel o čosi neskôr, ktorý začínajúca spoločnosť s nádejným nápadom nečakala ani v tom najhoršom sne. Tým problémom bolo zrušenie operačného systému FirefoxOS spoločnosťou Mozilla.

Situácia v spoločnosti sa skomplikovala a jej spoluzakladateľ a CEO, Aubrey Anderson, začal mať problémy s jej budúcnosťou a dôverou niektorých zamestnancov o to, že nápad niekedy môže vyjsť.

Druhý spoluzakladateľ spoločnosť opustil, no Aubrey a jeden z hlavných inžinierov sa rozhodli zotrvať. Pracovali na rôznych veciach, aby nápad aj cez všetky problémy, ktoré im prišli do cesty, konečne pretvorili do reality. Rozhodli sa tak použiť Android ako operačný systém nového telefónu.

Runcible 04
ZDROJ | indiegogo

Runcible nemá podľa tvorcov len vyzerať inak, ako akýkoľvek iný smartfón na trhu, ale chce aby ste ho ovládali úplne odlišným spôsobom. Spoločnosť ho dokonca nazýva anti- smartfónom.

Monohm chce, aby ste Runcible používali menej a keď už ho budete používať, tak aby ste jeho prostredie ovládali pomocou gest.

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

Jednou z nevýhod tohto zariadenia je však to, že kvôli guľatému displeju, ktorý ho tak odlišuje od iných, nebude podporovať obchod Google Play.

Runcible začne byť odosielaný tým, ktorí si ho predobjednajú už tento september. Dostupne sú dve verzie.

Základná za 399 $, ktorá je vyrobená z recyklovaného plastu z oceánov. Drahšia 499 $ verzia môže mať drevený zadný kryt, vďaka podpore špeciálneho príslušenstva.

Runcible 01
ZDROJ | indiegogo

Guľatý smartfón je niečo, čo na trhu s mobilnými zariadeniami ešte nebolo. Už len to, že niekto príde s nápadom akým je Runcible a je schopný ho zrealizovať vďaka podpore iných na Indiegogo, je pozoruhodné.

Obzvlášť dnes, keď si všetci kupujeme len čierne alebo biele a jedine hranaté smartfóny. No aj cez zaujímavý nápad a podporu ľudí si nie je istý počtom záujemcov o Runcible ani samotný zakladateľ spoločnosti. Len čas ukáže, či je na trhu miesto aj pre takéto experimenty.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku