Run An Empire – budujte svoju vlastnú ríšu behom a prechádzkami

ZDROJ | Location games Ltd.

Dokopať sa k behu je polovica úspechu a s aplikáciou ako je Run An Empire je to podstatne jednoduchšie. Stávate sa v nej totiž panovníkom, ktorý musí behať pre to, aby získal ďalšie územia pre svoju ríšu, urobil progres do ďalšej éry a dobyl hrady protivníkov.

Aplikácia Run An Empire začala svoju púť na crowdfundingovom portáli Kickstarter ako pomerne malý projekt s peňažným cieľom vo výške 15-tisíc libier, ktorý prekonala o zhruba 8-tisíc libier navyše. Aplikácia bola teda odsúdená na úspech ešte skôr, ako sa dostala na verejnosť. Alebo nie?

Kampaň na aplikáciu bola spustená ešte v roku 2014, no aplikácia do dnešného dňa výrazne neprerazila. Predbehla ju totiž aplikácia Zombies, Run! s podobným konceptom, akurát založená na rozšírení reality pomocou zvuku v slúchadlách, ktorý vás vtiahne do sveta, v ktorom prepukla zombie apokalypsa.

Aplikácia Run An Empire je oproti tomu pokojnejšia. Počas behu od nej vlastne nedostávate žiadnu spätnú väzbu. Podstatné je v nej iba to, akú dlhú trasu ste odbehli (alebo prešli počas prechádzky) a kadiaľ viedla. To ovplyvňuje, aké územia v tvare šesťuholníkov a koľko mincí pre svoju ríšu získate.

Postupným zvyšovaním osobnej úrovne sa posúvate z doby kamennej, až po modernú dobu. Každá doba má svoje špecifické budovy a zamestnania. V dobe kamennej si napríklad môžete najímať lovcov, ktorí vám pomôžu získať viac mincí počas vášho behu. Okrem toho staviate pasce, zásobníky jedla alebo výrobne zbraní.

Hra má v sebe zabudovaný aj režim pre viacerých hráčov. S tými bojujete o hrady, ktorých nájdete vo väčšom meste viacero. Postupom do ďalších dôb získavate viac vojakov, ktorých musíte na získanie hradu použiť. Hra tak pôsobí na prvý pohľad pomerne živo. Opak je však pravdou.

Pozrite siStrava sa rozširuje: Integrovala aplikáciu Slopes pre lyžiarov a snowboardistov

Keďže hra nemá žiaden príbeh a postavená je v podstate iba na tzv. “grindovaní” bodov, rýchlo omrzí a niet sa preto čomu čudovať, že si ani za päť rokov od svojho prvotného predstavenia nezískala až takú popularitu, ako iné bežecké aplikácie. Je to škoda, no jej autori to nevzdávajú a pre aplikáciu stále vydávajú pomerne pravidelné aktualizácie.

Aplikácia Run An Empire je bezplatná a tak vám nič nebráni v tom aspoň ju vyskúšať. Osobne ma od jej používania odradila najmä chýbajúca synchronizácia s aplikáciou Apple Zdravie. Run An Empire totiž podporuje iba vlastné zaznamenávanie trasy, alebo synchronizáciu s aplikáciou Strava. Dúfajme, že v budúcnosti sa ešte dočkáme pridania tejto funkcie, ako aj obohatenia o ďalšie možnosti, ktoré by aplikáciu trochu oživili.

Run An Empire75%

Veľkosť:
246.1 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Run An Empire vás donúti vstať z gauča, aby ste si išli zabehať a získali pre vašu virtuálnu ríšu nové územia a mince, vďaka ktorým budete prosperovať a porážať vašich protivníkov v režime pre viacerých hráčov.

Komentáre k článku