Rozprávka na dobrú noc prostredníctvom VR? Prečo nie.

ZDROJ | YouTube

Neveril som, že VR (virtuálna realita) môže zájsť až tak ďaleko. Nový projekt Bedtime VR Stories alebo pre nás známe pod názvom Rozprávka na dobrú noc s využitím Samsung VR headsetu sa snaží priniesť nový rozmer večerným príbehom.

Myšlienka sa javí veľmi zaujímavo hlavne pre rodičov, ktorí nemajú možnosť osobného stretnutia so svojou dcérou či synom. Dôvody môžu byť rôzne, či už nedostatok času v uponáhľanom živote, vzdialenosť, z dôvodu odlúčenia následkom rozvodu, alebo z iných závažnejších príčin.

https://youtu.be/dKjwazpmS-w

Moderné rodiny určite tento nápad privítajú. Osobne si síce neviem predstaviť túto variantu čítania rozprávky na dobrú noc, avšak mnohé veci boli ešte pred pár rokmi nepredstaviteľné a dnes ich už berieme ako samozrejmosť.

Predsa ak už malé deti dokážu ovládať dotykové telefóny a hrať sa na tabletoch, potom VR nebude pre nich žiaden boom.

Pozrite si30 hier, ktoré si zahráte vo virtuálnej realite cez Oculus Rift

Samotný nápad známej spoločnosti Samsung je založený na známom Samsung VR headsete s využitím novinky Samsung Galaxy S7 Edge. Podľa portálu The Verge je projekt stále v štádiu testovania, ktoré Samsung realizuje priamo vo vybraných rodinách vo Veľkej Británií.

Rozprávka na dobrú noc-12
ZDROJ | Samsung

Ako môžete vidieť na prezentačnom videu, deti majú nasadený jeden z troch dostupných Google Cardboard headsetov. Na výber je dizajn v podobe tučniaka Jena žijúceho v zamrznutej krajine, dinosaura Dana z dávnych čias a robota Joa z blízkej budúcnosti.

Pozrite siKonečne je tu kamera, ktorá dokáže streamovať virtuálnu realitu

Ich príbeh si je možné pozrieť v 360-stupňovom YouTube videu aj prostredníctvom jednoduchého Google Cardboard headsetu. Rodičia narozdiel od detí už používajú plnohodnotný Samsung VR Headset. 

Zaujímavá je tiež predstava spolupráce so spoločnosťou Disney alebo Pixar. Známe postavičky z populárnych rozprávok by jednoznačne zvýšili dopyt po pripravovanom projekte.

Doteraz je Samsung zdržanlivý, čo sa týka správy, kedy bude softvér sprístupnený širokej verejnosti. Po týchto informáciach sa však už teraz máme na čo tešiť.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku