Rozkošná kamera od TP-Link ochráni vašu domácnosť aj bez ťahania káblov

Na výstave IFA 2020 v Berlíne sme mali spoznať niekoľko nových produktov od spoločnosti TP-Link, ktoré sa orientujú najmä na kategóriu digitálnej domácnosti. Spomedzi nich vytŕča z radu rozhodne kamera Tapo C310.

Vonkajšia kamera TP-Link Tapo C310 si berie za cieľ ochrániť domácnosti pomocou senzora s rozlíšením 3 Mpx a nočným videním až na vzdialenosť 30 metrov. K internetu ju môžete pripojiť aj bez ťahania Ethernetu vďaka Wi-Fi anténam, ktoré kamere dávajú spolu s oblými tvarmi podobu malého robota.

Kamera dokáže rozpoznať pohyb na vybraných plochách a prípadných narušiteľov súkromného pozemku odstrašiť zvukovým a svetelným signálom. Kamera dokonca disponuje obojstranným audiom, teda možnosťou obojstrannej komunikácie cez príslušnú mobilnú aplikáciu.

Do kamery je možné vložiť microSD kartu s maximálnou kapacitou 128 GB, čo by jej malo stačiť na uloženie zhruba 384 hodín záznamu. Samozrejmosťou je odolnosť voči vode a prachu (IP66) a kompatibilita so službami Amazon Alexa a Google Assistant.

Pozrite siHonor Watch ES majú 95 tréningových režimov a 10 dňovú výdrž

Z iného súdka je nový TP-Link Deco X80-5G, domáci router spájajúci tri v súčasnosti najdôležitejšie sieťové funkcie – Wi-Fi 6, mesh a 5G. Router tak dokáže poskytovať internet aj bez pevného pripojenia vďaka podpore 5G sietí a internet ďalej distribuovať maximálnou rýchlosťou 6 Gb/s. Keďže ide o zariadenie z rodiny Deco, jeho signál je možné rozšíriť do všetkých končín domácnosti pomocou ďalších opakovačov.

Po boku modelu Deco X80-5G spoločnosť na výstave predstavila aj router Deco X73-DSL s priamou podporou DSL pripojenia a maximálnou prenosovou rýchlosťou 300 Mb/s. Aj v tomto prípade ide o vysielač s podporou Wi-Fi 6 sietí, tentokrát však iba v pásme 2,4 GHz.

Pozrite siDeep.One – jedinečný audio zážitok, ktorý budete cítiť na svojom tele

Rozšírenú Wi-Fi sieť do každej miestnosti následne môžete použiť na inštaláciu inteligentných radiátorových ventilov TP-Link Tapo E100. Tento jednoduchý ventil vám umožní ovládať teplotu v izbách cez mobilnú aplikáciu, pričom vám aktuálnu teplotu v miestnosti okrem aplikácie ukáže aj na vonkajšom displeji.

Zaujímavosťou inteligentného ventilu je tiež jeho kompatibilita s ďalšími senzormi z rodiny TP-Link. Ak máte napríklad v izbe na okne nainštalované senzory Tapo, ventil po otvorení okna automaticky vypne vyhrievanie v miestnosti. Rovnako dokáže ventil reagovať aj na príchody a odchody z domu, pričom už ani jemu nechýba podpora služieb Amazon Alexa a Google Assistant.

Ceny a ani dátumy vydania jednotlivých noviniek v tejto chvíli nepoznáme. Článok budeme v prípade ich zverejnenia dodatočne aktualizovať.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Komentáre k článku