Rozkladacie véčko Samsung Galaxy Z Flip dorazí aj na Slovensko! Vieme cenu

ZDROJ | Samsung

Samsung dnes večer nášho času predstavil, popri očakávaných vlajkových lodí série Galaxy S20, smartfón so skladacím displejom. Galaxy Z Flip môže zamiešať kartami na nudnom trhu s mobilnými telefónmi.

ZDROJ | Samsung

Obľúbené véčka, ktorými bol práve Samsung kedysi preslávený, sa vracajú späť. Samozrejme, teraz s pokročilými technológiami. Tie definuje v prvom rade skladací sklenený displej s uhlpriečkou 6,7 palcov. Samsung k nemu pripravil úplne nové používateľské rozhranie, ktoré dáva používateľom potrebnú slobodu.

Pozrite siMali sme v rukách celú rodinu Samsung Galaxy S20. Aké sú?

Zatiaľ čo prvý skladací smartfón Galaxy Fold sa otváral ako kniha a po otvorení mal veľkosť menšieho tabletu, Z Flip nie je ničím iným ako smartfónom. Štýlovým, kompaktným a odvážnym. V zatvorenom stave má 87,4 x 73,6 x 15,4 – 17,3 mm.

Porovnanie Galaxy Z Flip s Galaxy Fold 4GZDROJ | Samsung

Po otvorení narastie jeho telo na 167,3 x 73,6 x 6,9 – 7,2 mm. Mechanizmus displeja je testovaný na 200 000 ohnutí, jeho hmotnosť je 183 g. Vonkajšiu čast telefónu chráni Gorilla Glass 6. Hovor sa dá prijať aj bez otvorenia smartfónu, aplikácie pre písanie správ sa spustia automaticky, akonáhle kliknete na upozornenie a otvoríte telefón.

Pri displejoch ešte chvíľu ostaňme. Ide o Super AMOLED displej s FHD+ rozlíšením (2 636 x 1 080 pixlov). V strede nájdete dierku, pod ktorou sa ukrýva 10 Mpx fotoaparát s citlivosťou f/2,4. Aj hlavný fotoaparát sa dá využiť na selfíčka, vďaka asistencii 1,1-palcovému sekundárnemu displeju. Ten je tiež Super AMOLED, rozlíšenie má 300 x 112 pixlov.

ZDROJ | Samsung

Hlavný fotoaparát ponúkne 12 Mpx rozlíšenie (f/1,8), optickú stabilizáciu a ďalší 12 Mpx ultraširoký objektív. Video dokáže snímať v 4K rozlíšení. Zariadenie zabezpečuje snímač odtlačkov prstov (na bočnej strane zariadenia), alebo 2D rozpoznávanie tváre.

https://youtu.be/CfNRPOVQa-Y

Z Flip je vybavený konštrukciou skrytého kĺbu, základom je technológia s dvoma vačkami, vyrobenými tak, aby bol smartfón v otvorenom aj zavretom stave stabilný. Galaxy Z Flip je pritom možné otvoriť prakticky v ľubovoľnom uhle, podobne ako je to pri notebookoch. Túto funkciu určite oceníte pri fotografovaní, resp. natáčaní. Pri nízkom osvetlení môžete bez blesku zapnúť nočný režim fotoaparátu. Nechýba možnosť natáčať efektné časozberné videá vďaka režimu Night Hyperlapse.

ZDROJ | Samsung

Batéria má kapacitu 3 300 mAh, podporuje 15 W rýchlonabíjanie a 9 W bezdrôtové nabíjanie. Nechýba ani funkcia reverzného nabíjania, ktorým sa dajú rýchlo dobiť slúchadlá Galaxy Bunds+, alebo smarthodinky.

ZDROJ | Samsung

Zariadenie poháňa Qualcomm Snapdragon 855+ s 8 GB RAM a OS Android 10 s nadstavbou One UI 2.0. Vnútorná pamäť (UFS 3.0) má 256 GB a nie je možné ju rozšíriť pomocou microSD karty. Samsung Galaxy Z Flip nepodporuje 5G siete.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung Galaxy v najvyššej verzii S20 Ultra 5G láka až na 100-násobný zoom!

Zaujíma vás cena novinky? Nie je najnižšia, ale tak to už pri prevratných novinkách chodí. Malobochodná cena je stanovená na 1 480 eur. V cene je zahrnuté ročné poistenie náhodného poškodenia displeja, ktoré umožní realizovať jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou 109 eur. Samsung Galaxy Z Flip bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach: fialovej a čiernej.

ZDROJ | Samsung

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku