Rozbalili sme Samsung Galaxy Note8. Toto dostanete za tisíc eur

Už zajtra sa začne na Slovensku predávať najdrahší Samsung všetkých čias. Pozrite sa, čo nájdete v balení najnovšieho smartfónu Galaxy Note8, ktorý máme už v našej redakcii.

RECENZIASamsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

A je to tu, konečne môžeme naplno testovať Samsung Galaxy Note8, ktorý je žijúcou legendou a v súčasnosti najvybavenejším a najdrahším smartfónom v ponuke výrobcu. Cena novinky totiž atakuje hranicu tisíc eur, na Slovensku si ho totiž môžete kúpiť za cenu 999 €. Ešte dnes je možné si ho predobjednať aj s dokovacou stanicou Samsung DeX, vďaka ktorej môžete z Note8 vytvoriť stolový počítač.

Pozrite siSamsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu

Samotné balenie nijak neprekvapí, pôsobí luxusne, podobne ako pri smartfónoch Samsung Galaxy S8 a S8+. V rukách však držíme naozaj veľkú krabičku, ktorá ešte pred rozbalením prezrádza obrovské rozmery novinky (162,5 x 74,8 x 8,6 mm, 195 gramov). Po vysunutí časti s metalickým nápisom Note8 a rozložení krabičky sa nám odhalil smartfón v plnej kráse.

Náš kus, ktorý budeme v redakcii TECHBOX testovať, je vo verzii Midnight Black, ktorá podľa nás smartfónu mimoriadne svedčí. Máte pocit, akoby ste držali jednoliatu čiernu placku, kde i po zapnutí 6,3-palcového Super AMOLED Infinity displeja so zakrivenými hranami aj rohmi takmer nevidíte rozdiel medzi tenkým rámikom a displejom. Wow.

Zadná časť je tentokrát úplne iná ako pri ostatných Samsung smartfónoch. Všimnite si dva výraznejšie rozdiely. Prvým je duálny fotoaparát, ktorý sa u výrobcu objavuje vôbec prvýkrát (a hneď s dvojitou optickou stabilizáciou). Ďalším je logo DUOS. To síce skôr kazí dojem z čístétho dizajnu novinky, ale prezrádza, že v tejto vlajkovej lodi môžete použiť aj dvojicu SIM kariet naraz.

Po odklopení časti s rýchlym manuálom a spinkou pre vybratie SIM karty sa vám naskytne vcelku radostný pohľad na skutočne bohaté príslušenstvo novinky, kde nechýbajú kvalitné slúchadlá AKG, rovnako ako pri modeloch S8/S8+.

Pozrite siSamsung Galaxy Note8 vs top end konkurencia

Tak, príslušenstvo sme vybrali z krabičky a bližšie si ho predstavíme.

Alebo ešte nie, pozrite sa spolu s kompletným príslušenstvom aj na nové vodeodolné Pero S Pen, ktoré je ukryté v tele smartfónu Samsung Galaxy Note8.

Spomínané slúchadlá AKG majú aj viaceré náušníky pre čo najpohodlnejšie počúvanie skladieb. Ich cena je v bežnom predaji okolo 100 €, pričom poteší ovládanie na kábliku (hlasitosť, zastavenie, spustenie), vstavaný mikrofón pre telefonovanie, ale i samotný káblik, ktorý len tak nezamotáte.

Samozrejmosťou je aj nabíjačka. V tomto prípade ide o 2.0 A rýchlonabíjačku s USB-C káblom, ktorý môžete využiť aj pre pripojenie smartfónu k vášmu počítaču. Zo skúseností z modelov S8/S8+ vieme, že batériu naplno nabijete za niekoľko desiatok minút.

Nasledujúce príslušenstvo je taktiež známe. Väčší USB/USB-C adaptér je výborným pomocníkom pri rýchlom kopírovaní údajov zo starého smartfónu do Note8. Výborne však poslúži aj na čítanie USB kľúčov a kopírovanie údajov z/do smartfónu. Dokonca môžete cez USB adaptér pripojič aj myš či klávesnicu.

Menší microUSB/USB-C adaptér vám zase zabezpečí, že si váš smartfón nabijete aj zo staršími microUSB nabíjačkami. Stačí mať so sebou adaptér. V redakcii takýto adaptér nosíme neustále so sebou v peňaženke, v priestore pre mince. Nezaberie miesto a je vždy po ruke.

Pozrite siPozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy

A teraz by ste mohli hádať, čo to za príslušenstvo ešte Samsung k Note8 pribalil. Nebudeme vás však napínať. Sú to vymeniteľné hroty pre pero S Pen aj s prípravkom, vďaka ktorému ich hravo vymeníte. Dobré, že?

Ako vidíte, balenie Samsung Galaxy Note8 je skutočne bohaté. Radi by sme ešte upozornili na kombinovaný slot pre nanoSIM karty a microSD kartu. Note8 môžete používať ako Dual SIM smartfón. Škoda len, že ak chcete používať naraz 2 SIM karty, musíte oželieť priestor pre microSD kartu. Nie každému bude takéto riešenie, vzhľadom na 64 GB internú pamäť novinky, vyhovovať.

Pozrite si ešte detailne zadnú časť s dvojicou fotoaparátov. Tentokrát sú úplne zapustené do tela smartfónu, navyše čítačka odtlačkov prstov je oddelená snímačom srdcového tepu, čo je praktickejšie riešenie v porovnaní s modelmi S8 a S8+.

Ako vidíte, smartfón Samsung Galaxy Note8 sme rozbalili a začíname ho naplno používať. Recenziu novinky nájdete už v najbližších dňoch na našich stránkach. Máte sa na čo tešiť. Ak vás zaujíma niečo konkrétne, kľudne nám napíšte do komentárov alebo na redakčný e-mail: redakcia@techbox.sk. Sledujte nás, ďakujeme.

Komentáre k článku