Rottwellmeyer Otto – už aj moped má elektrický pohon

ZDROJ | Indiegogo

Po autách, motorkách a bicykloch prichádza ďalší dopravný prostriedok na elektrický pohon. Rottwellmeyer Otto je elektrický moped, ktorý sa financuje cez crowdfunding.

Retro je v móde a výrobcovia áut či motoriek si to dobre uvedomujú. Preto najnovšie prichádza španielska firma Aeronaval de composites s elektrickým mopedom Rottwellmeyer Otto.

Pozrite siGoCycle GXi – populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu

Dizajn sa inšpiroval mopedmi zo 60. rokov, no nechýbajú znaky pôvodných mopedov z Druhej svetovej vojny. Medzi použité materiály patria aj ľahké uhlíkové vlákna. Aby si mohol z ponuky vybrať skutočne každý, moped sa bude predávať v niekoľkých farebných spracovaniach. Na výber je až 9 farieb – okrem čiernej a bielej nechýba červená či žltá. Kožené sedadlo bude k dispozícii v bielej, čiernej, šedej a hnedej.

Čo sa týka špecifikácií, Rottwellmeyer Otto dosahuje maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu. O pohon sa stará 3 kW motor. Hmotnosť mopedu je 38 kilogramov. Moped disponuje aj USB konektorom pre napojenie príslušenstva.

Dojazd motorky je od 72 do 120 kilometrov na jedno nabitie. Kapacita batérie je 1,6 KWh. Výsledný dojazd bude závisieť od štýlu jazdy a tiež od toho, či budete jazdiť skôr po rovinách alebo po kopcoch.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siElektromobilov je málo, no v mestách pokryjú veľkú časť dopravy

Rottwellmeyer Otto je momentálne vo fáze prototypu a vylaďujú sa posledné detaily pred samotnou masovou výrobou. Pokiaľ vás moped zaujal, môžete si ho cez Indiegogo predobjednať za limitovanú cenu 2 997 €.

Po spustení bežného predaja by mala byť cena až o 40 % vyššia. Dátum dodania je naplánovaný na marec 2020. Všetko však bude závisieť od úspechu Indiegogo kampane, do konca ktorej ostáva 22 dní a v pláne je vyzbierať 72 000 €. Čo na túto elektrickú motorku poviete?

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku