Roman Calík v podcaste Za volantom – o elektromobiloch a ich technológiách

ZDROJ | SME

Aké technologické inovácie priniesli elektromobily do sveta automobilov, ako ďaleko sme od plne autonómneho riadenia a čo by mal človek zvážiť pred kúpou svojho plne elektrického auta? Aj týmto témam sa venuje nová séria podcastu Za volantom, v ktorej bol hosťom aj zakladateľ nášho portálu, Roman Calík.

S elektromobilmi sa nám väčšinou spája najmä tichá, ekologická, ako aj prekvapivo dynamická jazda. Ich samotný elektrický pohon však nie je to jediné, čím dokážu očariť. Do sveta automobilov spolu s novým druhom pohonu totiž priniesli celý rad zaujímavých inovácií, ktoré sme tu doteraz nemali.

Štandardnou výbavou mnohých áut sa práve vďaka nim stáva mobilná aplikácia, ktorá vám umožní ovládať niektoré aspekty auta na diaľku či zostava asistenčných systémov, ktoré sa dokážu postarať o automatické držanie v pruhu, reguláciu rýchlosti podľa dopravnej situácie alebo značiek a v horizonte niekoľkých rokov možno aj o plne autonómnu jazdu na diaľniciach.

Pozrite siTECHBOX TÝŽDEŇ – vypočujte si náš nový podcast s tech novinkami

O technológiách dnešných elektromobilov a ich možnom budúcom vývoji sa v novej sérii podcastu Za volantom z tvorby denníka SME porozprával Michal Sabo so zakladateľom a zástupcom šéfredaktora nášho portálu, Romanom Calíkom. Vypočuť si ho môžete vo vašej obľúbenej podcastovej aplikácii.

ZdrojSME

Komentáre k článku