Rolley 2 – druhá generácia štýlových elektrických kolobežiek

ZDROJ | Rolley

Rolley sú populárne dvojkolesové elektrické kolobežky, ktoré môžete častokrát vidieť aj v uliciach Bratislavy. Najnovšie výrobca prichádza s druhou generáciou Rolley 2.

Druhá generácia elektrických kolobežiek Rolley ponúka viacero zmien. Hlavnou devízou oproti bežným kolobežkám, sú masívne kolesá, ktoré sú široké 20 centimetrov a majú priemer 28 centimetrov. Kolobežka Rolley 2 sa tiež môže pochváliť použitými materiálmi, ktoré tvoria uhlíkové vlákna, hliník či titán. Hmotnosť kolobežky je približne 31 kilogramov.

Pozrite siSlovensko nie je jedinou krajinou, kde sa ničia zdieľané bicykle a kolobežky

Na riadidlách nájdeme hydraulické alebo bežné brzdy, LCD displej a tiež ovládanie 750/1 000 W motoru. 630 Wh batéria ponúka slušný dojazd 83 kilometrov na jedno nabitie. Dojazd samozrejme závisí od rýchlosti a tiež od hmotnosti jazdca. Pokiaľ pôjdete rýchlosťou 32 kilometrov za hodinu, očakávajte skôr dojazd okolo 50 kilometrov. Nabíjanie by malo trvať okolo troch hodín.

Kolobežka Rolley 2 ponúka vlastnú aplikáciu a tiež pripojenie ku cloudu. Cez aplikáciu sa dá napríklad na diaľku kolobežka uzamknúť alebo odomknúť, zdieľať či nájsť podľa GPS.

Vďaka aplikácii si viete kolobežku na diaľku aj aktualizovať. Rolley 2 tiež disponuje inteligentnými svetlami, alarmom a funkciou tempomatu. Pripojenie funguje vďaka technológii Bluetooth 5.0.

ZDROJ | Rolley

Pozrite siSwagtron Swagger – cenovo dostupné elektrické kolobežky

Najzaujímavejšou funkciou kolobežky je samo-riadenie. Reálne zábery sme z tejto funkcie zatiaľ nevideli, no výrobca hovorí o možnosti si privolať kolobežku. Vďaka certifikátu IP65 nemá kolobežka problém ani s dažďom a prachom.

Tieto elektrické kolobežky rozhodne nebudú lacné. Rolley 2 sa predávajú za 1999.00 €, čo je viac než bežný elektrobicykel. Za predobjnedávku navyše musíte vopred zložiť zálohu 399 €. Cena je úmerná použitým materiálom a tiež novým technológiám, ktoré by mali zmeniť váš zážitok z jazdy. Kolobežka bude dostupná od decembra 2019.

ZdrojRolley

Komentáre k článku