RollerCoaster Tycoon Classic – legendárny simulátor zábavných parkov je späť

Skúsiť si, ako sa šéfuje zábavnému parku mali hráči možnosť už v roku 1999, kedy vyšiel prvý diel dnes už legendárnej série RollerCoaster Tycoon. Po sedemnástich rokoch sa táto klasika vracia vo verzii pre iOS a Android.

https://youtu.be/5d9Fe7XUa1c

RollerCoaster Tycoon zanechal v hernej histórii významnú stopu, na ktorú by bola škoda zabudnúť. Atari sa preto v spolupráci s pôvodným tvorcom hry, Chrisom Sawyerom, rozhodlo túto klasiku oživiť. Výsledkom toho je hra RollerCoaster Tycoon Classic pre iOS a Android, ktorá obsahuje všetok obsah z prvého aj druhého dielu pôvodnej verzie pre počítače.

Preniesť hru, ktorá sa pôvodne ovládala klávesnicou a myšou na dotykové zariadenia, nebola ľahká úloha. Vývojári ju ale zvládli bravúrne. Hra sa bezproblémovo ovláda nielen na tablete, ale dokonca aj na telefónoch s malou obrazovkou.

Pozrite siBicolor – Hra s číslami, v ktorej sa nepočíta

RollerCoaster Tycoon Classic sme testovali na iPhone 5S, ktorý má na dnešné pomery smiešne malú, 4-palcovú obrazovku. To v hraní vôbec neprekážalo. Aj keď sú ovládacie prvky na takej uhlopriečke relatívne malé, k „preklikom“ nedochádza tak často, ako by ste možno čakali.

Asi ste si z obrázkov všimli, že hra vyzerá úplne rovnako, ako keď vyšla v roku 1999. Fanúšikovia pôvodnej verzie sa môžu tešiť nie len na známy vizuál, ale aj obsah. V hre nájdeme všetky parky, atrakcie a stánky, ktoré boli v prvom alebo druhom dieli.

K dispozícii sú dokonca aj pôvodné rozšírenia Wacky Worlds a Time Twister, ktoré do hry pridávajú ďalšie parky a atrakcie. Jedno takéto rozšírenie stojí 2,29 €.

Pozrite siReigns – Ako dlho udržíte kráľovstvo vo svojich rukách?

Zakúpiť si môžete aj rozšírenie, ktoré odomyká editor parkov a atrakcií, no to stojí až 6,99€. Mimochodom, toto rozšírenie umožňuje aj import a export parkov s klasickou verziou RollerCoaster Tycoon 2 na PC.

Hra ale nie je úplne autentická po každej stránke a to je dobre. Vďaka tomu nechýba napríklad synchronizácia uložených pozícií cez iCloud a opravené sú aj niektoré drobné chyby, ktoré trápili pôvodnú verziu.

Ak ste hrali pôvodný RollerCoaster Tycoon, novú mobilnú verziu bez váhania kúpte. Ak ste naopak „RCT“ nikdy nehrali, musíte zvážiť, či vám nevadí retro grafika. Ak nie, nič iné vám v pôžitku z hry prekážať nebude.

Tak ako pôvodná verzia, aj tá mobilná ponúka desiatky až stovky hodín zábavy. Radi vidíme kvalitné mobilné hry s takým množstvom obsahu a preto RollerCoaster Tycoon Classic odporúčame všetkými desiatimi.

RollerCoaster Tycoon Classic100%

Veľkosť:
425 MB
Platforma:
iOS 7.0 alebo vyšší, Android 4.0.3 alebo vyšší
Cena:
6,99 €

Stará klasika sa vracia na iOS a Android s pôvodným vizuálom, no vynoveným ovládaním, vďaka ktorému si stavbu zábavného parku užijete aj na tablete alebo telefóne.

Komentáre k článku