Roli Blocks – keď hudbu môže skladať každý

Kde sú tie časy, keď hudbu skladali naozaj len tí, ktorí sa do nej rozumeli alebo ju študovali. Dnes si už hocikto môže stiahnuť jednoduchý softvér z internetu a vytvoriť si svoju skladbu. Ak to s hudbou myslíte vážne, no nepotrebujete celú kapelu, Blocks od spoločnosti Roli budete chcieť.

https://youtu.be/5x363UTE4qU

Ako už z názvu vypovedá, Blocks budú nejaké kocky. Nejde však o len tak nejaké kocky. Tieto umožňujú používateľovi vytvárať hudbu podľa jeho gusta na takmer profesionálnej úrovni.

roli-blocks-4
ZDROJ | Roli

Cieľom tvorcov Blocks bolo dostať hudbu čo najbližšie ku bežným ľuďom. Ako hovorí samotný zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti, „hudba je jazyk, ktorému všetci rozumejú, no iba niektorí ním hovoria.“ A to sa im podľa nás podarilo.

Pozrite siApple Music vs Spotify vs Deezer vs Hudba Google vs Tidal. Čo kto ponúka?

Na trh priniesli hneď tri druhy blokov. Prvý s názvom Lightpad Block slúži na tvorenie hudby ako takej. 5×5 bodový displej je citlivý na tlak aj multi-touch gestá. Používateľovi umožňuje vytvárať základné hudobné prejavy pomocou dotykov, kĺzania prstov či iných jednoduchých pohybov.

roli-blocks-2
ZDROJ | Roli

V závislosti od vyvinutého tlaku sa mení napríklad intenzita. Kocky sú tiež modulárne, a teda ich môžete spojiť viacero dokopy a využiť tak väčšiu plochu.

Pozrite si15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých

Ostatné dva varianty nesú pomenovania Loop Block a Live Block. Tie pracujú ako doplnky ku prvému menovanému bloku, a teda budú jeho funkcionalitu rozširovať. Vďaka fyzickému panelu ponúkajú možnosť hudbu zaznamenávať, loopovať či inak upravovať.

roli-blocks-3
ZDROJ | Roli

Všetky zariadenia komunikujú so smartfónom či tabletom a aplikáciou, kde si majiteľ bližšie všetko špecifikuje. Prepojenie prebieha cez Bluetooth a Block v pracovnom nasadení vydrží 4 hodiny.

Pozrite siTile Mate – kľúče už nikdy nestratíte

Ak vás ponuka zaujala, cena ani dostupnosť by nemali byť takou veľkou prekážkou. Už o niekoľko dní sa objavia v Apple predajniach. U nás ale bude lepšie riešenie objednanie cez internet. Tu môžete základný Lightpad Block kúpiť za 199,95 €, ostatné dva doplnkové bloky stoja každý 99,95 €. Netreba zabúdať ani na 30-dennú záruku vrátenia peňazí.

roli-blocks-ico
ZDROJ | Roli

Ak vás tento gadget zaujal, určite si pozrite našu kategóriu gadgety, ale aj značku Vianoce, kde vyberáme tie najlepšie darčeky pod stromček.

ZdrojRoli

Komentáre k článku