Roku Streaming Stick – 4K video streamer za dobrú cenu

ZDROJ | Roku

Americká spoločnosť Roku vznikla v roku 2002. Vyrába širokú škálu digitálnych multimediálnych prehrávačov médií umožňujúcim pristupovať k internetovým streamovacím službám. Spočiatku to boli prijímače určené len pre Netflix. Názov pochádza z japonského slova roku, ktorý znamená šesť. Zakladateľ Anthony Wood ho zvolil preto, lebo to bola šiesta spoločnosť, ktorú založil.

ZDROJ | Roku

Roku Streaming Stick + je zariadenie typu dongle, ktoré sa pripája priamo do HDMI zásuvky v televízore. Napája sa priamo z tejto zásuvky, čo je výhoda oproti konkurenčnému Amazon Fire TV Stick 4K, ten vyžaduje samostatné napájanie. Aj Roku však má konektor na externé napájanie pomocou miniUSB.

ZDROJ | Roku
https://youtu.be/4N9_86fgwuY
ZDROJ | Roku

Streamer ponúka špičkový 4K obraz, má rýchlu vyrovnávaciu pamäť a ponúka slušný výber aplikácií. Súčasťou balenia je okrem USB-A kábla s miniUSB koncovkou aj malé diaľkové ovládanie. To má základné navigačné a prehrávacie funkcie a štyri prednastavené skratky pre Netflix a pomerne neznáme služby YuppTV, Red Bull TV a Rakuten. Diaľkové ovládanie umožňuje ovládanie základných funkcií väčšiny televízorov.

ZDROJ | Roku

Používateľov môže zamrzieť absencia ethernetového pripojenia a chýbajúca podpora Dolby Vision.

Pozrite siGoogle potichu uviedol Chromecast 3. Bude aj z neho hit?

Nastavenie streamera je jednoduché. Po zapojení do TV prevedú používateľa celým procesom informácie na obrazovke. Po pripojení sa na zvolenú Wi-Fi sieť Roku skontroluje jeho pripojenie, špecifikácie HDMI portu a rozlíšenie obrazovky. Na základe toho určí správnu kvalitu videa.

ZDROJ | Roku

Pri HDMI 2.0 s certifikátom HDCP 2.2 podporuje streamer video až do 4K pri 60 fps. Rozhranie streamera je jednoduché a neutrálne, čo je príjemná zmena v porovnaní so spomínaným Amazon Fire TV Stick, ktorý preferuje hlavne svoj vlastný obsah.

Roku uvádza, že streamer má stabilné pripojenie vďaka pokročilému bezdrôtovému prijímaču so štvornásobne väčším dosahom a silnejším signálom aj v miestnostiach, ktoré so vzdialenejšie od routera. Či to tak bude aj naozaj v praxi nevieme.

ZDROJ | Roku

Streamer ponúka bezplatné aplikácie pre iOS a Android. Používateľ tak dostane bohatšie rozhranie ako na televízore, no aj základné hlasové vyhľadávanie, napríklad filmov, alebo hercov. Pomocou aplikácie je možné zdieľať fotografie, video a hudbu zo smartfónu (a tabletu) do televízora.

Roku Streaming Stick + poteší relatívne nízkou cenou, ktorá je 59,99 libier. Jeho konkurencia v podobe Amazon Fire TV Stick 4K je ešte lacnejšia, no tá sa zameriava hlavne na svoj mediálny obsah.

ZdrojRoku

Komentáre k článku