Roku prichádza s priestorovým ozvučením, stačí si stiahnuť aktualizáciu

ZDROJ | Roku

Spoločnosť Roku po postupnom rozširovaní svojho portfólia audio zariadení prichádza s možnosťou ich vzájomného prepojenia do cenovo dostupnej 5.1-kanálovej sústavy reproduktorov.

Spoločnosť Roku je primárne známa svojimi multimediálnymi prehrávačmi Roku Streaming Stick či Roku Express. V posledných rokoch sa už však začala angažovať aj v zobrazovacej a zvukovej oblasti spotrebnej elektroniky. Najprv to boli bezdrôtové reproduktory, ku ktorým sa neskôr pridali aj soundbar a subwoofer, ktoré si rozumeli aj so smart televízorom Roku TV.

V priebehu budúceho mesiaca sa tieto bezdrôtové reproduktory dočkajú aktualizácie, ktorá im umožní vzájomné prepojenie do 5.1-kanálovej bezdrôtovej sústavy. Dokopy stojí takáto zostava na americkom trhu príjemných 450 dolárov, pričom celému systému nechýba ani podpora štandardu Dolby Audio.

Kľúčovou výhodou tejto zvukovej zostavy má byť aj pomerne jednoduché nastavenie, ktoré si nebude vyžadovať žiadne odborné znalosti. V prostredí multimediálneho prehrávača alebo Roku TV stačí nasledovať pokyny na obrazovke, v rámci ktorých si dokonca môžete zvoliť aj konkrétne zariadenia, ktoré vlastníte a ktoré chcete do zvukovej zostavy zapojiť.

ZDROJ | Engadget

Jednoduché má byť aj používanie reproduktorov, čo sa odráža v skromnej ponuke nastavení. Používatelia budú mať možnosť prepínania zvukového profilu medzi nastaveniami pre filmy a hudbu. Hudobný profil duplikuje ozvučenie predných a zadných reproduktorov, no k dispozícii bude aj úplné vypnutie priestorového zvuku.

V rámci zostavy bude ako predný ľavý, stredný a pravý reproduktor pôsobiť soundbar, zatiaľ čo zadné ozvučenie si rozdelia samostatné bezdrôtové reproduktory. Takéto priestorové ozvučenie samozrejme nie je úplne unikátne a podobné riešenia ponúkajú aj spoločnosti Sonos či JBL. Roku však môže ťažiť zo základne majiteľov reproduktorov, ktorým si už stačí dokúpiť iba subwoofer alebo bezdrôtové reproduktory do existujúcej zostavy.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGizmodo

Komentáre k článku